Satyricon zaprasza do wspólnego jammowania
Urszula Drabińska
19.01.2015 10:33
Satyricon zaprasza do wspólnego jammowania Fot. Smart-Media, CC BY 2.0 (commons.wikimedia.org)

Norwedzy promują koncertowe DVD „Live at the Opera” wyjątkowymi koncertami. Jeśli umiesz grać, dołącz do nich na scenie!

Z okazji premiery 8. studyjnego albumu, zatytułowanego po prostu „Satyricon”, 8 września 2013 roku Norwedzy zagrali koncert w operze w Oslo. Zespołowi na scenie towarzyszył 55-osobowy chór. W kwietniu 2015 roku zapis tego występu ukaże się na DVD „Live at the Opera”. Już dziś zobaczcie zapowiedź tego wydawnictwa – klip z utworem „Die By My Hand” z płyty „The Age of Nero” z 2008 r.

Oprócz krążka DVD do sprzedaży trafi także zwykłe CD. Później Satyricon zamierza uczcić płyty wyjątkową trasą koncertową. Frontman zespołu, Sigurd „Satyr” Wongraven, uważa, że nagranie „Live at the Opera” wyszło doskonale.

satyricon-liveattheopera-okladka

Jest bardzo dalekie od konwencjonalnych albumów na żywo. Chcę podzielić się tym doświadczeniem z naszymi fanami w naszej rodzimej Europie. (...) Trasa „The Dawn Of A New Age” to wspaniała okazja, aby dać niezwyczajne show. Planujemy zagrać piosenki, których nigdy nie graliśmy na żywo, zrobić jam session, chcemy, by było to „prawdziwe wydarzenie”, a nie tylko trasa promująca wydanie nowego albumu.

Satyr ostrzega, że nie będzie żadnego głosowania na utwory, które mieliby zagrać, ale obiecuje, że i tak będzie fantastycznie.

Jeśli grasz dobrze na jakimś instrumencie, daj nam znać i przyjdź pojammować z nami na scenie – albo możesz po prostu dobrze się bawić, oglądając to koncert. Ta trasa ma uczcić naszą relację z fanami. To może być nasza najlepsza trasa. (...) W 2015 roku zobaczycie początek nowego Satyriconu – zespołu, który macha na pożegnanie utartym wzorom przemysłu muzycznego.

Nabraliście ochoty, by pograć sobie z Norwegami? Okazja nadarzy się 21 kwietnia 2015 roku. Satyricon tego dnia wystąpi w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

To nie ostatnia dobra wiadomość dla fanów. Zespół obecnie pracuje jednocześnie nad dwoma kolejnymi nagraniami. Więcej o nich dowiemy się po zakończeniu trasy.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.