07.10.2016 16:38

Saxon pokazał teledysk do „Battering Ram”

Saxon to weterani NWOBHM z Barnsley, przemysłowego miasteczka w południowym Yorkshire. Początki formacji sięgają 1970 roku, natomiast pod aktualną nazwą grają nieprzerwanie od 1978.

Saxon pokazał teledysk do „Battering Ram”
foto: materiały prasowe

Niedawno zapowiadaliśmy album koncertowy „Let Me Feel Your Power”, wydany 23 września 2015 nakładem UDR Music. Na dwóch płytach znajdują się aż 34 utwory. Pierwsze CD zawiera materiał nagrany na koncercie w Monachium i trzy utwory zarejestrowane w Brighton, zaś drugi dysk to zapis koncertu z Chicago.

Wśród utworów znajdziemy zarówno szlagiery zespołu jak „Denim and Leather” czy „Heavy Metal Thunder”, ale także utwory z ostatnich wydawnictw, w tym wydanego w 16 października 2015 roku albumu „Battering Ram”. W ocenie fanów płyta ta była kolejnym materiałem zespołu na poziomie, do którego autorzy „Innocence Is No Excuse” przyzwyczaili przez lata.

To z ostatniego pełnowymiarowego albumu doświadczonej kapeli pochodzi utwór, który dorobił się teledysku. Jest nim tytułowy „Battering Ram” i został zaprezentowany w energicznym wykonaniu na żywo, z doskonałym brzmieniem.

Już sam staż zespołu powinien być zapewnieniem wysokiej jakości i wyrównanego poziomu prezentowanego od lat przez kapelę wokalisty Biffa Byforda i gitarzysty Paula Quinna, jednak jeśli chcecie dowiedzieć się, w jakiej formie koncertowej jest aktualnie Saxon, sprawdźcie koniecznie poniższy teledysk:

Sięgniecie po cały album koncertowy, czy jednak zaczekacie na 22. studyjny krążek zespołu, który wedle zapowiedzi ma się pojawić już w 2017?

Maciej Daszuta
Tagi: Rock News Saxon