Saxon zaprezentował utwór nagrany w hołdzie Motörhead

Maciej Koprowicz
24.01.2018 15:14
Saxon zaprezentował utwór nagrany w hołdzie Motörhead Fot. MediaPunch/face to face/0000554/Reporter/EAST NEWS, Romana Makówka/Antyradio.pl

Numer „They Played Rock’n’Roll” to wspomnienie wspólnej trasy obu zespołów. Mocno kojarzy się z brzmieniem kapeli Lemmy’ego.

Wraz ze śmiercią Lemmy’ego Kilmistera 28 grudnia 2015 zespół Motörhead przeszedł do historii. 10 stycznia 2018 fani usłyszeli kolejną tragiczną wiadomość -  odszedł kolejny muzyk związany z zespołem. W wieku 67 lat zmarł Fast Eddie Clarke, czyli gitarzysta grupy w latach 1976-1982, którego grę słychać między innymi na albumie „Ace Of Spades” z 1980 roku.

Dla wielu fanów Motörhead przełom lat 70. i 80. to najlepszy moment w historii grupy. Swoje unikatowe brzmienie Lemmy i spółka szlifowali wówczas na koncertach, między innymi z grupą Saxon. Te dwa zespoły grały razem na trasie w 1979 roku, co do dziś z rozrzewnieniem wspomina wokalista Saxona, Biff Byford.

Jego zespół na swój nowy album nagrał bardzo motorheadowo brzmiący kawałek „They Played Rock’n’Roll”, który zainspirowany jest właśnie tym pamiętnym tournee. Biff wyjaśnia:

Piosenka opowiada historię pierwszej trasy Saxona, w 1979 roku z Motörhead. Chcę, żeby ludzie poczuli smak tego, co działo się w Wielkiej Brytanii w 1979 i 1980 roku, co robiły Saxon i Motörhead na początku muzycznej rewolucji lat 80.

Posłuchajcie sami – duch Lemmy’ego zdecydowanie jest obecny w tym nagraniu:

Utwór znajdzie się na 22. albumie studyjnym Saxona, zatytułowanym „Thunderbolt”, który ukaże się 2 lutego 2018. To nie pierwszy hołd brytyjskich heavymetalowców dla zespołu Lemmy'ego - na koncertach wykonywali cover kultowego „Ace Of Spades”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.