Saxon zaśpiewa o diable i… podatkach
Urszula Drabińska
16.01.2015 15:55
Saxon zaśpiewa o diable i… podatkach Fot. Phoshot / Reporter / East News

Brytyjski zespół szykuje 21. studyjny album. Wokalista Biff Byford opowiedział, jak idą im prace.

Saxon w styczniu 2015 roku miał wejść do studia i wszystko wygląda na to, że tak zrobił. Frontman kapeli udzielił na dniach wywiadu, w którym to potwierdził.

Mamy dużo pomysłów. Kilka razy byłem w studiu z Andy Sneapem, żeby przyjrzeć się melodiom i nadać piosenkom tytuły. Zaczęliśmy zatem prace nad nowym albumem. Tym razem robimy to u Andy’ego, będzie miał więcej kontroli nad płytą.

Z tym producentem zespół współpracował także przy poprzednim krążku – „Sacrifice” z 2013 roku. Biff Byford przy okazji zdradził tytuły dwóch utworów.

Jedna piosenka zatytułowana jest „The Devil’s Footprint”. Jest o czasach, kiedy się pojawiły te odciski – nie wiem, który to był rok, pewnie XVII w. – wszędzie były odciski kopyt, wokół wszystkich domów. Ciągnęły się milami w śniegu. Napisałem o tym piosenkę.

Druga kompozycja to „Tax Till You Drop”. Nie wyjaśnił, czy – według niego – podatki to inne oblicze zła. Premiera płyty planowana jest na sierpień lub wrzesień 2015 roku.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.