25.10.2019 15:20

"Scar My Guitar" to muzyczna odpowiedź na serial MTV "Pimp My Ride"

Pamiętacie czasy, kiedy na MTV leciał program "Pimp My Ride"? Jeśli tęsknicie za tym show, polecamy wam serię "Scar My Guitar". Produkcja to raj dla muzyków

Scar My Guitar
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Tym, którzy nie pamiętają programu MTV "Pimp My Ride" wyjaśniamy, o co w nim chodziło. Prowadzącym był raper, Xzibit, który w każdym odcinku odwiedzał szczęśliwca, któremu ekipa West Coast Customs miała przerobić samochód. Po odpicowaniu auta z warsztatu wyjeżdżały pojazdy, o których marzyła większość. Część z nich miała telewizory w zagłówkach, niektóre miały maszynę do robienia waty cukrowej w bagażniku. Osoby, które oglądały program marzyły o tym, żeby pewnego dnia do ich drzwi zapukał Xzibit i przerobił im auto. 

"Scar My Guitar" to muzyczna odpowiedź na serial MTV "Pimp My Ride"

Co by było, gdyby zamiast aut przerabiano... gitary? Okazuje się, że ktoś już wpadł na taki pomysł. Na YouTubie pojawiła się seria filmików, na których Josh i Sean przerabiają instrumenty. Trzeba przyznać, że pomysł jest godny uwagi. 

O co dokładnie chodzi? Gospodarze "Scar My Guitar" zasadniczo rozdają za darmo nowe, odpicowane gitary. Gdzie zatem jest haczyk? Ci, którzy chcą dostać instrument muszą wysłać nagranie, w którym wyjaśnią, dlaczego ich gitara jest beznadziejna i powiedzieć, dlaczego nowe wiosło jest im potrzebne. Na końcu nagrania zainteresowany musi powiedzieć: "Please, Scarred Guitars, scar my guitar!". Później Josh i Sean wykonują swoją robotę, tworzą gitarę od podstaw lub przerabiają jakiś niedrogi model i wysyłają instrument szczęśliwcowi. 

Fender dla kobiet
Fender dla kobiet
Przeczytaj także Fender stworzy gitary dla kobiet. Kiedy pojawią się nowe instrumenty?

Mimo że "Scar My Guitar" nie ma budżetu, który miał program MTV "Pimp My Ride" i sławnego gospodarza, to mają naprawdę świetne pomysły na przerobienie instrumentów. Show ogląda się z przyjemnością. 

Zobacz także: Badania Fendera wykazały, że 50% nowych gitarzystów to kobiety 

Tagi: YouTube