10.10.2017 17:28

Scorpions: „Nazywanie tras koncertowych pożegnalnymi to głupota”

Matthias Jabs, gitarzysta grupy Scorpions, w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że zespół żałuje, że kiedykolwiek nazwał trasę koncertową „pożegnalną”.

Scorpions: „Nazywanie tras koncertowych pożegnalnymi to głupota”
foto: kadr z wideo

W wywiadzie dla AZ Central muzyk wyznał, że uważa tego typu deklaracje za straszną głupotę. Uważał tak zresztą od dawna, a zdanie to podzielała reszta członków zespołu. Skąd więc pomysł, by trasę w 2010 roku nazwać właśnie pożegnalną?

"

Duży wpływ na taką decyzję miał nasz ówczesny manager. Kiedy byliśmy już przez kilka tygodni w trasie, pytaliśmy siebie nawzajem: „Kto wpadł na taki pomysł?!”. I doszliśmy do tego, że nikt z nas. "

Grupa zrozumiała swój błąd dopiero będąc w trasie, więc nie było już odwrotu od tej feralnej nazwy, do której – jak dziś sądzą – musiał ich przekonać manager. Jabs nie chce jednak całej winy zwalać na niego.

"

Być może myśleliśmy wtedy, że będzie to dobry pomysł, by powiedzieć „do widzenia”, kiedy jesteśmy jeszcze w najlepszej formie; opuścić scenę z najlepszymi wrażeniami i być zapamiętanymi jako zespół, który szaleje na scenie. Ale siedem lat później tak nadal się dzieje. Szalejemy na scenie. I wcale się za dużo nie zmieniliśmy. "

scorpions 1

Muzycy postanowili zatem odpuścić sobie ogłaszanie pożegnalnych tras czy ostatnich koncertów na dobre. Śmieją się dziś nie tylko z siebie, ale i z innych zespołów, które wciąż wpadają na takie pomysły.

"

Nazywanie tras koncertowych pożegnalnymi to głupota. To po prostu śmieszne, kiedy to mówisz, a później się tego nie trzymasz. Dlatego my nigdy już tego nie zrobimy. "

I bardzo dobrze! Najbliższy koncert Scorpions w Polsce odbędzie się 1 grudnia 2017 w hali Ergo Arena w Gdańsku-Sopocie. I na pewno nie będzie to koncert pożegnalny. 

Natalia Hluzow
Tagi: Rock News Scorpions