12.01.2018 12:46

Scorpions i Dariusz Michalczewski wspierają WOŚP. Co można wylicytować?

Muzycy niemieckiego zespołu razem z zaprzyjaźnionym polskim bokserem ofiarowali wyjątkowy gadżet na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Scorpions i Dariusz Michalczewski wspierają WOŚP. Co można wylicytować?
foto: kadr z wideo

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa akcja charytatywna w Polsce. Każdego roku kulminacją jej działań jest coroczny wielki finał, podczas którego w całym kraju prowadzona jest zbiórka pieniędzy. Zebrane środki przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

W tym roku Orkiestra zagra już po raz 26. Finał odbędzie się 14 stycznia 2018 pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Jak zawsze WOŚP można wspomóc nie tylko wrzucając złotówki do puszek wolontariuszy, ale również biorąc udział w aukcjach. Tradycyjnie już gwiazdy i znane osoby publiczne przekazują na potrzeby akcji wyjątkowe gadżety, które są następnie licytowane. Zysk z aukcji oczywiście trafia na cele WOŚP.

Fani rocka, którzy chcieliby zdobyć ciekawą pamiątkę związaną ze swoimi ulubieńcami, a jednocześnie pomóc dzieciom, mają spory wybór. W 2018 roku akcję Jurka Owsiaka wspomagają m.in. Sabaton, Nightwish, T.Love i Hunter. Do rockowych gwiazd, które „zagrają” w Orkiestrze dołączył zespół Scorpions. Licytować można zdjęcie z autografami muzyków zespołu, które przekazał zaprzyjaźniony z grupą Klausa Meinego polski były bokser, Dariusz Michalczewski.

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/zdjecie-scorpions-z-podpisami-zespolu-i5582608

W 2018 roku Scorpions po raz kolejny wystąpi w Polsce. Zespół zagra w Łodzi w Atlas Arenie 29 lipca 2018. Bilety w cenie 225 zł można kupować na stronie ebilet.pl.

Także redakcja Antyradia wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wylicytować można między innymi płyty z autografami The Rasmus i Royal Blood oraz przejażdżkę z Tomkiem Karolakiem.

Maciej Koprowicz
Tagi: Scorpions WOŚP