31.08.2015 11:55

Scorpions na 50-lecie wyda reedycję najlepszych płyt

Niepublikowane dotąd materiały z lat 1977-1988 ujrzą światło dzienne. Co trafi na nowe, zremasterowane wydania DVD, CD i płyty winylowe?

Scorpions na 50-lecie wyda reedycję najlepszych płyt
foto: Materiały prasowe

Na DVD będzie można obejrzeć koncerty, wywiady z zespołem, fragmenty programów telewizyjnych i teledyski. Alternatywne wersje wielkich hitów, surowe miksy i wykonania live umieszczone zostaną na CD. Wśród dostępnych formatów ukaże się również limitowany box składający się z 8 winyli. Wszystko ma trafić do sklepów 6 listopada 2015 roku. 

Jubileuszowe wydawnictwa zapowiada też specjalnie nakręcony trailer:

Zespół powstał w 1965 w Hanowerze i przez 50 lat działalności wydał 20 albumów studyjnych. Ostatni – „Return to Forever” – ukazał się w lutym 2015 roku. Promowały go single „We Built This House" i "Eye of the Storm”.

Grupa sprzedała ponad 100 milionów albumów na całym świecie i nagrała kompozycje takie, jak „Still Loving You”, „Rock You Like A Hurricane”, „Holiday”, „Big City Nights” czy „Blackout”. Koncert „Rock in Rio” obejrzało na żywo 350 tysięcy ludzi.

Muzycy Scorpions mówią, że ciężko jest podsumować w kilku słowach 50 lat grania na scenie.

"

Słuchając wszystkich tych piosenek, wśród nich wielu nigdy nie wydanych, nagranych w jednym z naszych najbardziej kreatywnych momentów, niemal cofnęliśmy się w czasie. To był dla nas wzruszający projekt - gdy słuchaliśmy archiwalnych nagrań, wczesnych wersji dobrze znanych utworów Scorpions, powracały wspomnienia, a my na nowo odkrywaliśmy nasze dokonania. Pracowaliśmy też nad poprawieniem jakości dźwięku, zachowując jednak oryginalne brzmienie. "

W ramach 50-lecia Scorpions ukażą się zremasterowane albumy:

  • Taken By Force (1977): CD / LP + CD
  • Tokyo Tapes (1978): 2 CD / LP+2CD
  • Lovedrive (1979): CD+DVD / LP+CD
  • Animal Magnetism (1980): CD / LP+CD
  • Blackout (1982): CD+DVD / LP+CD
  • Love At First Sting (1984): 2CD+DVD / LP+2CD
  • World Wide Live (1985): CD+DVD / 2LP+2CD
  • Savage Amusement (1988): CD+DVD / LP+CD
  • Limitowany Box 8 LP: Taken By Force, Tokyo Tapes, Love Drive, Animal Magnetism, Blackout, Love At First Sting, World Wide Live, Savage Amusement

Po sukcesie tegorocznego koncertu w Atlas Arenie, który odbył się 9 maja, zespół zagra w Polsce ponownie. W 2015 roku Scorpions wystąpi w Krakowie.

Justyna Kierzkowska
Tagi: #Rock News #Scorpions