08.06.2017 15:24

Scorpions odsłoni swoją gwiazdę w krakowskiej Alei Gwiazd

Legenda hard rocka na stałe zawita do Polski. To dlatego, że zespół odsłoni swoją gwiazdę pod Wawelem na krakowskiej Alei Gwiazd. I to osobiście.

Scorpions odsłoni swoją gwiazdę w krakowskiej Alei Gwiazd
foto: materiały prasowe

Grupa Scorpions jak mało kto zasłużyła na uhonorowanie przez miasto Kraków – formacja występowała tu kilkakrotnie, a do historii przeszedł koncert z 2000 roku na lotnisku w Pobiedniku pod Krakowem, na którym bawiło się około 800 tysięcy ludzi. To nie tylko największy koncert, jaki kiedykolwiek odbył się w Polsce, ale również rekordowy pod względem frekwencji dla samego zespołu, który w trakcie ponad 50-letniej kariery zagrał na niemal wszystkich wielkich festiwalach, ze słynnym Rock In Rio na czele.

Tak to wydarzenie sprzed 17 lat wspomina gitarzysta Matthias Jabs:

"

Powiedziano nam, że możemy się spodziewać stu, może dwustu tysięcy ludzi. Pomyśleliśmy, że to wielki tłum. Gdy wyszliśmy na scenę było już ciemno i nie dało się zobaczyć, ile tak naprawdę ludzi jest na widowni. Dotarło to do nas dopiero, gdy zobaczyliśmy zdjęcia zrobione z policyjnego helikoptera opublikowane następnego dnia w gazecie. "

4 marca 2016 roku, również w Krakowie, odbył się jak dotąd ostatni polski koncert Scorpions. Z podkrakowskiej Wieliczki pochodzi obecny basista zespołu, Paweł Mąciwoda. To kolejny z powodów do zaplanowanej na 23 czerwca 2017 roku na godzinę 16:00 ceremonii odsłonięcia gwiazdy na Bulwarze Czerwieńskim w obecności muzyków.

Przypominamy, że dzień później, w sobotę, 24 czerwca 2017, rockmani wystąpią na Tauron Life Festival Oświęcim w ramach trasy Crazy World Tour 2017 – z nowoczesną scenografią i światłami oraz ponadczasowymi hitami, takimi jak „Wind of Change”, „Still Loving You” czy „Rock You Like a Hurricane”.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć na perkusji Mikkey'ego Dee, którego na pewno kojarzą z Motorhead. Od 6 maja do 4 czerwca 2016 roku muzyk zastąpił Jamesa Kottaka, bowiem perkusista potrzebował opieki lekarskiej. W konsekwencji we wrześniu 2016 Mikkey Dee na stałe dołączył do Scorpions.

Aleja Gwiazd ma na celu uhonorowanie największych polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych. Pierwszą, wykonaną z brązu tablicę pamiątkową odsłoniła 28 czerwca 2008 roku Celine Dion. Kolejnymi uhonorowanymi byli Budka Suflera, Krzysztof Krawczyk, Wilki, Maanam oraz pośmiertnie - Marek Grechuta oraz Michael Jackson.

Zespół Scorpions zasługuje na swoją gwiazdę w Krakowie?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Scorpions