10.11.2015 18:46

Scorpions prezentuje zremasterowane albumy

6 listopada 2015 roku do sklepów trafiły reedycje płyt zespołu wydane z okazji 50-lecia kapeli. Posłuchajcie, jak prezentuje się premierowy materiał, który ujrzał światło dzienne na najnowszych wydawnictwach niemieckiej grupy.

Scorpions prezentuje zremasterowane albumy
foto: kadr z wideo

Okrągłe rocznice trzeba należycie uczcić. Z okazji 50-lecia działalności Scorpions postanowił wydać reedycje swoich najlepszych płyt wzbogacone o niepublikowane wcześniej nagrania. Albumy „Blackout”, „Love At First Sting”, „Animal Magnetism”, „Lovedrive”, „Savage Amusement”, „Taken By Force”, „Tokyo Tapes” oraz „World Wide Live” ukazały się właśnie w wersji deluxe. 

Jeżeli zastanawiacie się, którą płytę sobie sprawić, już teraz możecie przesłuchać 4 albumy wraz z premierowym materiałem.

„Taken By Force”

5. album kapeli powstał w 1977 roku i był ostatnią płytą nagraną z Uli Rothem i pierwszą z perkusistą Hermanem Rarebellem, o czym muzycy opowiedzieli w dokumencie, który został dołączony na DVD do reedycji „Taken By Force”. Rarebell również okazał się niezłym tekściarzem, co ujawnił chociażby w utworze „He's A Woman – She's A Man”.

Kontrowersyjna okładka płyty, przedstawiająca chłopców bawiących się na cmentarzu wojskowym, wzbudziła dużo emocji i była często zamieniana po prostu zdjęciem kapeli.

Jako bonus na reedycji zamieszczono „Suspender Lover”, „Busy Guys”, „Believe In Love”, „Midnight Blues Jam”, „Born To Touch Your Feelings” oraz instrumentalne „Blue Dream”.

Zobaczcie, czego spodziewać się po tym wydawnictwie:

„Blackout”

Album pochodzi z 1982 roku i jak twierdzi Klaus Meine jest to jeden z trzech najważniejszych albumów kapeli. Ekstrawagancka okładka płyty ukazuje autoportret artysty Gottfrieda Helnweina. 

Bonus na reedycji albumu obejmuje demo wersję „Blackout” oraz takie kawałki, jak „Sugar Man”, „All My Love”, „Searching For The Rainbow” i „Running For The Plane”. Natomiast na DVD znajduje się nagranie z legendarnego koncertu w Dortmundzie, który odbył się 17 grudnia 1983 roku oraz ekskluzywny wywiad z muzykami odnośnie tych czasów. Tutaj również zostały dołączone klipy do „No One Like You” oraz „Arizona”. 

Posłuchajcie, jak brzmi to wydawnictwo:

„Love At First Sting”

9. krążek Scorpions z 1984 roku był najpopularniejszą ich płytą w Ameryce. To właśnie z tego albumu pochodzą ponadczasowe hity „Still Loving You” oraz „Rock You Like a Hurricane”. 

Reedycja albumu została wzbogacona o demo wersję „Coming Home” czy „Still Loving You” we wczesnej aranżacji. Pozostałe bonusy to „Anytime (You Want It)”, „Living At Night” i „One Sting Jam”.

Oprócz tego znajdziemy również nigdy wcześniej niepublikowane nagranie koncertu w Nowym Jorku w Madison Square Garden z 1984 roku oraz teledyski do „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane”, „Big City Nights” i „I'm Leaving You” jak również nagrania z występów telewizyjnych i ekskluzywny wywiad. 

Posłuchajcie, jak prezentują się fragmenty utworów, które znalazły się na reedycji płyty:

„Savage Amusement”

10. krążek kapeli ukazał się w 1988 roku. W czasie produkcji tego albumu doszło do konfliktu między zespołem, a producentem Dieterem Dierksem, w rezultacie czego po raz ostatni współpracował on z kapelą.  

W 1988 roku grupa wybrała się w 12-miesięczne trasę koncertową i występowała również w ZSRR. Scorpions zagrał wówczas wyprzedane koncerty w Leningradzie. Dokument „To Russia with Love” relacjonuje wizytę grupy właśnie w Związku Radzieckim.

Zremasterowane wydawnictwo zostało wzbogacone o bonusowe nagrania - „Taste Of Love”, „Edge Of Time”, „Fast And Furious”, „Dancing In The Moonlight” i „I Can't Explain”, zaś „Living For Tomorrow” zostało po raz pierwszy zarejestrowane na żywo 26 kwietnia 1988 roku w Leningradzie. Dodatkowo na wydawnictwie znalazły się teledyski do „Rhythm of Love”, „Believe in Love” oraz „I Can't Explain”, jak również dokument, w którym muzycy opowiadają o historii powstania tego krążka. 

Posłuchajcie utworów, które znalazły się na reedycji „Savage Amusement”:

Którą płytę Scorpions najbardziej lubicie?

Tagi: Rock News Scorpions