19.10.2017 11:37

Scorpions zapowiedział składankę ballad, a fani mogą „odblokować” jej okładkę

Ballady to specjalność Klausa Meinego i spółki. Usłyszymy je na polskim koncercie 1 grudnia 2017, a także na najnowszej składance Scorpions, „Born To Touch Your Feelings”.

Scorpions zapowiedział składankę ballad, a fani mogą „odblokować” jej okładkę
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Scorpions to jeden z najważniejszych zespołów hardrockowych i heavymetalowych w historii. Niemiecki zespół ma w dorobku dziesiątki kapitalnych czadowych kawałków, napędzanych od razu rozpoznawalnymi riffami, by wspomnieć choćby „Rock You Like A Hurricane”, „Big City Nights” czy „Blackout”.

Ale „Skorpiony” równie dobrze sprawdzają się nie tylko w energetycznym repertuarze, ale także jako autorzy rockowych ballad. Dzięki temu przemawiają zarówno do stuprocentowych metalowców, jak i szerokiej, popowej publiczności. Takie utwory, jak „Wind Of Change”, „Send Me An Angel” i „Still Loving You” od lat goszczą na antenach mainstreamowych stacji radiowych i są największymi przebojami grupy.

Klasyczne ballady Niemców zostaną zebrane na nowym wydawnictwie Scorpions, „Born To Touch Your Feelings – Best Of Rock Ballads”. Album ukaże się 24 listopada 2017 w wersjach CD, winylowej i cyfrowej i zawierać będzie 17 przebojów zespołu. Wokalista Klaus Meine opowiadał o projekcie:

"

Sony Music zwrócił się do nas: „No dalej, chłopaki. Macie tyle potężnych piosenek. Chcemy zebrać je razem na składance, jakiej jeszcze nie mieliście”.

W Ameryce zespół Scorpions jest znany za sprawą ciężkiego materiału. W innych częściach świata jest bardzo popularny dzięki balladom, jak „Still Loving You” we Francji. Ballady kochają też w Azji. W Rosji uwielbiają „Wind Of Change”. Wszystkie te piosenki mają wielką siłę, są równie potężne, jak „Rock You Like A Hurricane”. W różnych częściach świata ludzie lubią różne rodzaje muzyki. Więc możemy zaoferować składankę, która zawiera najlepsze z naszych delikatniejszych piosenek. "

Dodatkowo na płytę trafią też dwa premierowe utwory, które grupa Scorpions zarejestrowała latem 2017. 

"

Weszliśmy do studia i wszyscy przynieśli świetne pomysły. Właśnie skończyliśmy sesję nagraniową, posłuchaliśmy pierwszych miksów i to brzmi naprawdę dobrze. To będzie płyta typu „best of ballads”, ale z nowymi piosenkami. To będzie bardzo fajny projekt. "

Przy okazji wydawnictwa zespół zaprasza fanów do zabawy w mediach społecznościowych. Zachęca do tagowania swoich zdjęć na Instagramie hasztagiem #BornToTouchYourFeelings. Im więcej takich hasztagów znajdzie się w sieci, tym prędzej Scorpions ujawni okładkę nowej kompilacji. Fani jak na razie „odblokowali” 22% okładki. Postępy akcji można obserwować na oficjalnej stronie zespołu, the-scorpions.com.

scorp okłądka

Balladowej składanki będzie można posłuchać już 24 listopada 2017, a tydzień później Scorpions zagra w Polsce. Zespół wystąpi 1 grudnia 2017 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Supportem będzie Nocny Kochanek.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Rock News #Scorpions