11.05.2018 18:36

Scott Hutchison, wokalista i gitarzysta indierockowego Frightened Rabbit nie żyje. Miał 36 lat

Przypuszczenia Policji Szkocji, która znalazła ciało nieznanego mężczyzny w pobliskim Port Edgar niestety potwierdziły się. To Scott Hutchison, wokalista i gitarzysta indierockowego zespołu Frightened Rabbit, który zaginął 9 maja 2018. 

Scott Hutchison nie żyje
foto: Justin Ng / East News

Muzyk po raz ostatni był widziany w w South Queensferry, niedaleko Edynburgu w Szkocji. Mający złe przeczucia koledzy z zespołu Frightened Rabbit oraz rodzina zgłosili ten fakt policji, ponieważ muzyk przed zniknięciem dziwnie się zachowywał. Prawdopodobnie Scott był w bardzo złym stanie psychicznym. 8 i 9 maja zamieścił na swoim Twitterze niepokojące posty, które mogły sugerować myśli samobójcze. 

"

Bądźcie dobrzy dla wszystkich, kogo kochacie. To nie jest ogólnie znany fakt. Irytuje mnie, że tak nie jest. Nie żyłem zgodnie z tym standardem i to mnie zabija. Proszę, przytulajcie tych, których kochacie.

Odchodzę. Dzięki. "

Scott Hutchison nie żyje

Zaniepokojeni koledzy z Frightened Rabbit poprosili na Facebooku fanów o pomoc w odnalezieniu Scotta. Ruszyła również akcja poszukiwawcza w okolicach South Queensferry. 10 maja o 20:30 funkcjonariusze Policji Szkocji znaleźli ciało nieznanego mężczyzny w pobliskim Port Edgar. O tym fakcie została powiadomiona rodzina zaginionego artysty, która potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy. To zmarły Scott Hutchison.

Zdruzgotana informacją rodzina muzyka wystosowała za pośrednictwem policji specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym podziękowała wszystkim fanom za wsparcie i dodała, że „od lat walczył z depresją”.

Frightened Rabbit

Zespół Frightened Rabbit powstał w 2003 w Selkirk w Szkocji. Wykonuje muzykę określaną jako indie folk i indie rock. Nagrał 5 albumów studyjnych – ostatni jak na razie, „Painting Of A Panic Attack” ukazał się w 2016.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News