Scott Ian Białym Wędrowcem z „Gry o tron”

Aleksandra Degórska
14.06.2016 15:39
Scott Ian Białym Wędrowcem z „Gry o tron” Fot. kadr z wideo

Najwidoczniej gitarzysta ma słabość do seriali, bo kolejny raz postanowił wcielić się w ciekawą postać.

W połowie listopada 2014 roku świat obiegła informacja, że Scott Ian zagra zombie w serialu „The Walking Dead” i ta rola była spełnieniem marzeń muzyka. Najwidoczniej artyście spodobało się wcielanie w dziwaczne stworzenia, bo ponownie postanowił wkroczyć w fantazyjny świat.

Otóż Scott Ian odpowiedzialny jest za krwawy program „Scott Ian’s Blood Works”, w którym pokazywane są kulisy powstawania filmów. Tym razem gitarzysta postanowił zajrzeć za kulisy „Gry o tron”, by pokazać jak tworzy się wizerunek Białego Wędrowcy.

W nagraniu ukazano, jak prezentuje się kostium tej postaci i trzeba przyznać, że rzeczywiście strój przypomina zbroję samurajów.

Ianowi zaprezentowano również ubiór króla białych wędrowców, przy czym Barrie Gower, który odpowiedzialny jest za charakteryzację podkreślił, że twórcom zależało na tym, by wizerunkiem Nocnego Króla podkreślić rolę, jaką pełni w tym świecie:

Jest on swego rodzaju władcą, więc chcieliśmy stworzyć królewski wizerunek. Wtedy zaczęliśmy zastanawiać się nad całym imagem - czy ma włosy, czy jest łysy, a może dać mu koronę. Doszliśmy do wniosku, że dodamy coś do jego fizjologii i tak stworzyliśmy te rogi z lodu, które wyrastają z czaszki.

Designer przyznał, że jego załoga lubi serial „The Walking Dead” i podpatruje jak jest tworzona charakteryzacja aktorów, ale nie chce za bardzo sugerować się konkurencją starając się tworzyć swoje postacie w kreatywny sposób.

W sumie w charakteryzację aktorów zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób, które biegają cały czas po planie pilnując strojów i makijaży.

Siłą rzeczy Scott Ian zachciał być choć na chwilę Białym Wędrowcem i został ucharakteryzowany na tę postać. Osoby w słabych nerwach niech lepiej tego nie oglądają:

Nie jest to pierwszy raz, gdy muzycy wkraczają w fantazyjny świat serialu. Otóż 31 maja 2015 roku artyści Mastodona zagrali w odcinku 5. sezonu „Gra o tron”. Co więcej pojawiło się nawet wydawnictwo muzyczne towarzyszące serialowi HBO.

Mowa o składance „Catch the Throne, Vol. II”, na której znalazły się kompozycje takich zespołów, jak Mastodon czy Killswitch Engage.

Posłuchajcie, jak prezentuje się kompozycja Anthrax z tego krążka:

Chcielibyście się wcielić w rolę Białego Wędrowca?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.