Scott Ian zdradził, dlaczego uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę ostatnich lat

29.07.2019 14:10
Scott Ian zdradził, dlaczego uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę ostatnich lat Fot. . kadr z wideo YouTube: Scott Ian: 'The Magic of Malcolm Young'

W ostatnim wywiadzie, którego Scott Ian udzielił SiriusXM Volume w programie "Debatable", muzyk wyjaśnił czym zaimponował mu Malcom Young.

Płyta AC/DC "Highway To Hell" w lipcu 2019 roku obchodzi swoje 40-lecie. Ostatnie lata nie były dla zespołu najlepsze. Brian Johnson musiał na dłuższą chwilę wstrzymać się od koncertowania z powodu poważnych problemów ze słuchem. Okazało się, że istniało ryzyko, że wokalista może już nigdy nie wrócić na scenę. W 2017 roku świat obiegła informacja o śmierci Malcolma Younga, brata Angusa, który grał w AC/DC na gitarze rytmicznej.

Scott Ian uważa Malcolma Younga za najlepszego gitarzystę rytmicznego

Jak podaje Blabbermouth.net, w rozmowie z Markiem Goodmanem i Alanem Lightem, Scott Ian przyznał, że uważa Malcolma Younga za świetnego gitarzystę:

Zapytaj jakiegokolwiek gitarzystę - rytmicznego czy prowadzącego - i wszyscy powiedzieliby Ci, że Malcolm jest najlepszy. Jego riffy i podejście do gry, dynamika... Jego prawa ręka była tak perkusyjna jak metronom. Dynamika jest po prostu imponująca [...]

Przeczytaj także

Scott Ian dodał również, ze od zawsze uważał Malcolma za swojego bohatera:

Malcolm od zawsze był moim bohaterem, bo w zasadzie nauczył mnie grać na gitarze. Jako dzieciak, słuchałem kaset AC/DC i winyli w swojej małej sypialni, próbowałem rozgryźć, jak grać ich piosenki. I to wszystko kręciło się wokół Malcolma [...]. Więc uczyłem się słuchając tego, co on robił. On był moim nauczycielem. On był powodem, dla którego uczyłem się grać właśnie w taki sposób, w jaki gram teraz.

AC/DC coraz częściej i chętniej publikuje nagrania z koncertów. "Highway To Hell" był szóstym studyjnym albumem zespołu. Płyta jest uważana za jedną z najlepszych w dorobku muzyków. Ponadto niektórzy uważają, że krążek jest najpopularniejszym wydawnictwem zespołu. 

Zobacz także: Grupa AC/DC opublikowała rzadkie nagranie "Highway To Hell"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.