23.11.2016 17:48

Scott Phillips: Alter Bridge zabiera w muzyczną podróż

Przed ostatnim koncertem Alter Bridge w Polsce mieliśmy okazję porozmawiać z perkusistą zespołu, Scottem Phillipsem. Co sądzi o najnowszej płycie grupy, czyli „The Last Hero”, oraz w jaką muzyczną podróż zabiera ten krążek?

Scott Phillips: Alter Bridge zabiera w muzyczną podróż
foto: kadr z wideo

Alter Bridge pojawił się 16 listopada 2016 roku w katowickim Spodku. Grupa jest obecnie w trasie promującej swoje ostatnie studyjne wydawnictwo. To zaś reprezentowane jest przez single „Show Me a Leader” czy też „My Champion”. Okazuje się jednak, że nie były to pierwszy typy ze strony zespołu. Początkowo utworem zapowiadającym „The Last Hero” miał być „Poison In Your Veins”. Stało się jednak inaczej. Dlaczego?

"

Nagrywając ten album wybraliśmy około 3 lub 4 numerów, które mogłyby być potencjalnym singlem. Jednym z nich był właśnie „Poison In Your Veins”. Ludzie z wytwórni naciskali na „Losing Patience”. Jednak nastał specyficzny czas w Stanach Zjednoczonych, a nawet na całym świecie, w który idealnie wpasowywał się „Show Me a Leader”. Stwierdziliśmy, że słuchacze w każdym zakątku świata będą mogli się utożsamić z tekstem tego kawałka. "

Choć Myles Kennedy w jednym z wywiadów wyznał, że nowego albumu Alter Bridge nie należy postrzegać przez pryzmat sytuacji politycznej na świecie, tak „Show Me a Leader” wpisuje się w sam środek tego co rozgrywa się obecnie na najwyższych szczeblach władzy w Stanach Zjednoczonych. Ameryka jest podzielona, ale czy to samo możemy powiedzieć o całej reszcie świata? Odpowiedział Scott Phillips:

"

Widać to wyraźnie na przykładzie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Tamtejsze społeczeństwo podzieliło się mniej więcej po połowie w głosowaniu nad tą kwestią. Nie inaczej jest w Stanach przy okazji wyborów. Ich wyniki wskazywały jedno, a system sprawił, że stało się co innego. Zadaniem przywódców powinno być ponowne scalenie społeczeństw w różnych zakątkach świata. "

Posłuchajcie jak Scott Phillips opowiedział o muzycznej podróży, w którą Alter Bridge zabiera na nowej płycie oraz jak perkusista odebrał premierowy materiał po pierwszym odsłuchu:

Wiemy już co Alter Bridge chciał przekazać na nowym krążku, ale jak wyglądała ta techniczna strona nagrywania „The Last Hero”?

"

Tym razem było nieco inaczej. W tym przypadku spędziliśmy prawdopodobnie rekordowo mało czasu jako zespół między komponowaniem utworów a wejściem do studia. Przy naszym pierwszym albumie trwało to miesiącami, przy „Blackbird” zajęło to nam rok, bo zmienialiśmy wówczas wytwórnię i szukaliśmy właściwej drogi dla siebie. Lepiej było przy „AB III” i „Fortress”, jednak dopiero teraz zajęło nam to tak niewiele. "

Scott Phillips wyznał również, że wchodząc do studia nie był do końca przygotowany na moment, w którym producent wciśnie przycisk z napisem „record”:

"

Miałem w głowie porozrzucanych kilka pomysłów na moje partie, ale tak naprawdę wszystko ułożyłem dopiero w studiu. Wyszło świetnie. Czasami warto polegać na spontaniczności, zamiast na trenowaniu wyuczonych partii aż do znudzenia. "

W 2. części naszego wywiadu ze Scottem Phillipsem m.in. cofniemy się na chwilę do przeszłości za sprawą utworu „Breathe”, a także dowiemy się czy istnieje szansa na ponowny powrót Creed. Polecamy Wam również naszą wcześniejszą rozmowę z Brianem Marshallem, basistą Alter Bridge.

Robert Skowronski
Tagi: Anty TV Alter Bridge