14.05.2015 17:33

Scott Stapp dochodzi do siebie po problemach psychicznych

Wokalista zespołu Creed opowiedział o powodzie złego stanu, jaki towarzyszył mu pod koniec 2014 roku. Teraz najważniejsza jest dla niego trzeźwość...

Scott Stapp dochodzi do siebie po problemach psychicznych
foto: Retna / Photoshot / REPORTER / East News

Scott Stapp skomentował swoje podejrzane zachowanie. Przypomnijmy, że artysta w listopadzie 2014 roku umieścił w sieci niepokojący film... Wyznał w nim m.in., że jest brutalnie atakowany i oczerniany, nie bierze narkotyków, robi testy krwi co tydzień, wybacza wszystkim i modli się za nich i tak dalej... Wszystkie odcinki telenoweli umieściliśmy w dwóch artykułach:

Telenowela ze Scottem Stappem w roli głównej

Ciąg dalszy przygód wokalisty Creed

Muzyk ujawnił, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Objawy schorzenia były tak intensywne, że muzykowi wydawało się, że jest Jasonem Bournem i krąży po lotniskach szukając podejrzanych samochodów. Wierzył też w to, że jest agentem CIA przeszkolonym w celu zabicia Baracka Obamy. Dzwonił nawet do Białego Domu i ostrzegał pracowników o swoich zamiarach.

"

Jeździłem wokół budynku ze strzelbą na kolanach. Myślałem, że ludzie próbują mnie zabić. Miałem 45-sekundowe przebudzenia w stylu: „Co się dzieje?”, a potem znowu wpadałem w psychozę. "

Co tak naprawdę było faktem, a co fantazją, tego możemy nie dowiedzieć się nigdy... Stapp wyznał, że jest szczęśliwy, że żyje. Dzięki zdiagnozowaniu choroby na początku 2015 roku, rozpoczął leczenie i zachowuje trzeźwość.

"

Wszystko przez nadużywanie alkoholu i narkotyków. Miałem halucynacje. Jeździłem przez miesiąc po Stanach Zjednoczonych podążając za aniołem, którego widziałem na masce mojego samochodu. Przez moje urojenia byłem pewny, że moja rodzina należała do Państwa Islamskiego i że odebrano mi miliony dolarów, by wesprzeć działania terrorystyczne. Wszystko to było nonsensem. Postradałem zmysły. "

Opinia lekarska zszokowała muzyka.

"

To była informacja trudna do przetworzenia. Wiąże się z nią piętno. Ale Jaclyn [żona] powiedziała mi: „Ogarniesz to. Kochamy Cię”. W rezultacie diagnoza przyniosła wielką ulgę, w końcu mieliśmy odpowiedź. Teraz nic nie jest ważniejsze od mojej trzeźwości. "

Życzymy zdrowia!

Magda Słomka
Tagi: Duperele Creed Scott Stapp