Scott Walker z The Walker Brothers nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 76 lat
Aleksandra Degórska
25.03.2019 12:15
Scott Walker z The Walker Brothers nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 76 lat Fot. Rex Features/East News

Muzyk był inspiracją dla Davida Bowiego czy Thoma Yorke'a, który jest poruszony śmiercią Scotta Walkera.

Kompozytor oraz producent Scott Walker zmarł w wieku 76. O jego odejściu poinformowała 25 marca 2019 wytwórnia 4AD, która jednak nie zdradziła przyczyny śmierci muzyka.

Nie żyje Scott Walker z The Walker Brothers. Muzyk zmarł w wieku 76 lat

Scott Walker urodził się w 1943 roku i zdobył popularność za sprawą zespołu The Walker Brothers, w którym grali również John Maus oraz Gary Leeds. Kapela była rywalem dla The Beatles i wylansowała takie przeboje, jak "Make It Easy On Yourself" oraz "The Sun Ain’t Gonna Shine Anymore". Zespół działał do 1967 roku, po czym Walker stworzył 4 solowe albumy. The Walker Brothers reaktywował się w latach 1975-1978, po czym Scott Walker ponownie zajął się solową karierą chętnie eksperymentując.

Wytwórnia 4AD pożegnała Scotta Walkera we wzruszającym wpisie:

Z wielkim bólem musimy poinformować o śmierci Scotta Walkera. Przez pół wieku Noel Scott Engel, bo tak naprawdę się nazywał, wzbogacił życie wielu słuchaczy, najpierw jako 1/3 kapeli The Walker Brothers, a następnie jako artysta solowy, producent i kompozytor bezkompromisowej oryginalnej muzyki.

Scott Walker był inspiracją dla wielu artystów, m.in. dla wokalisty Radiohead, który we wpisie na Twitterze wyraził swój żal spowodowany tak ogromną stratą:

Jestem bardzo zasmucony wieścią o śmierci Scotta Walkera, był on wielką inspiracją dla Radiohead i dla mnie osobiście, bo pokazał mi, jak mogę posługiwać się głosem i używać słów. Poznałem go kiedyś na Meltdown, był bardzo miłym autsajderem. Będziemy za nim bardzo tęsknić.

W ostatnich latach Scott Walker wydał album "Bish Bosch" w 2012, jak również zdecydował się na współpracę z sunn o))) przy krążku "Soused". Natomiast w 2018 roku stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu "Vox Lux" z Natalie Portman.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.