Sebastian Bach: Rozstanie ze Skid Row było straszne

Robert Skowronski
02.09.2015 15:54
Sebastian Bach: Rozstanie ze Skid Row było straszne Fot. SIPA PRESS/East News

Pożegnania nie należą do przyjemnych przeżyć. Nawet po latach wspomina się je z rozrzewnieniem, tak jak robi to Sebastian Bach.

Do rozłamu w Skid Row doszło w 1996 roku. Członkowie zespołu pokłócili się o występ przed koncertem Kiss. Część muzyków uważała, że ich grupa jest zbyt rozpoznawalna, aby supportować kogokolwiek. Bach miał inne spojrzenie na tę sprawę i ostatecznie drogi artystów się rozeszły. Po latach wokalista wspomina, że źle przeżył to wydarzenie:

To było straszne. Moment, w którym zostałem wylany ze Skid Row był najgorszym w całym moim życiu. Nie mogłem uwierzyć w to, że kochał nas cały świat i nagle nie chcieliśmy już tego razem ciągnąć. Jak to możliwe, że marzenia pięciu gości spełniają się i wszystko w pewnym momencie się urywa.

Muzyk wspomina, że chwile załamania nachodziły go w różnych momentach. W Boże Narodzenie był ze swoją matką i ciotką w lesie, by narąbać drewna do rozpalenia w kominku. Tam naszły go rozmyślenia o tym, że nie ma bladego pojęcia co dalej zrobić ze swoim życiem. Na szczęście przyszło wybawienie:

Moja agencja zaproponowała mi wyruszenie w solową trasę koncertową, która miałaby się zacząć za kilka tygodni. Nigdy nawet o tym bym nie pomyślał, ale zgodziłem się i wszystkie występy zostały wyprzedane. To był rok 1996 i od tego czasu już nigdy nie sięgałem pamięcią do przeszłości.

Muzyk za to patrzy w przyszłość. Jego najbliższym planem jest wydanie obszernej książki „18 And Life On Skid Row”, która swoją premierę będzie miała prawdopodobnie w marcu 2016 roku. Kolejnym celem będzie nagranie nowej płyty.

Po Bachu wokalistą Skid Row był Johnny Solinger, który jednak odszedł z kapeli, a jego miejsce zajął Tony Harnell. Zespół wraz ze swoim nowym „gardłem” nagrał odświeżoną wersję utworu „18 and Life”.

Czekacie na premierowy materiał od Sebastiana Bacha?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.