08.01.2015 10:57

Sebastian Bach nadal wokalistą Skid Row?

Ludzie idą na ich koncert i oczekują, że zobaczą człowieka, który nie śpiewa z nimi od 1996 roku! Muzyków to nie wkurza?

Sebastian Bach nadal wokalistą Skid Row?
foto: East News

Gitarzysta Dave „Snake” Sabo przyznaje, że część osób, która zjawia się na ich koncertach, nie ma pojęcia, że Sebastian Bach już od dawna z nimi nie występuje. Wydaje mu się to zabawne. A jak reaguje ich obecny wokalista, Johnny Solinger (w zespole od 1999 roku)?

"

Johnny, zdrowo na to reaguję. Ma długie blond włosy, jest wokalistą Skid Row i ludzie mogą nie być świadomi zmiany – nie są na bieżąco. Rozumiem to. W porządku. "

Ale żeby nie zorientować się przez 19 lat? A Dave Mustaine to jeszcze w Metallice?

"

Myślę, że to zabawne. Wiesz... jak oceniać głupotę? "

Sabo szuka dobrych stron takich sytuacji. Dopóki fani nie wychodzą z klubu zawiedzeni, bo nie zobaczyli Bacha, nie jest źle. Gitarzysta traktuje to nawet jako pewnego rodzaju komplement.

"

Oznacza to, że przynajmniej trochę znają zespół, że przynajmniej rozpoznają niektóre piosenki, że ryzykują i przychodzą ich posłuchać. "

Kto by miał ochotę tysiąc razy opowiadać historię z 1996 roku?

Rozstanie Sebastiana Bacha z zespołem

Wokalista został wywalony, gdy zaaranżował koncert Skid Row przed Kiss. Pozostali członkowie zespołu stwierdzili, że są zbyt znani, by otwierać ich występ. Bach na automatycznej sekretarce zostawił im wiadomość, że na to nigdy nie będą zbyt znani. Mosty spłonęły.

W ostatnich latach Sebastian Bach co prawda przebąkuje o jakimś powrocie – jak to było choćby w 2014 roku przy okazji 25-lecia debiutanckiej płyty „Skid Row”. Niestety często wtedy zdarza mu się palnąć coś nie tak o byłych kolegach.

"

Podejrzewam, że mój zespół ma alergię na kasę. Są szczęśliwi, że nie są znani. "

Ciekawe, czy zgodzą się z nim tysiące fanów, którzy przyciągnęli pod scenę na przystanku Woodstock 31 lipca 2014 roku…

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Skid Row Sebastian Bach