18.12.2014 10:57

Sekretna wiadomość od Iron Maiden?

Iron Maiden przygotował dla fanów świąteczną kartkę. Na 2015 rok zapowiada płytę? Trasę? Wyczytać z niej możemy naprawdę wiele…

Sekretna wiadomość od Iron Maiden?
foto: ironmaiden.com

Jak to przed Bożym Narodzeniem, przede wszystkim chodziło o życzenia:

"

Eddie ma mały świąteczny prezent dla wszystkich, którzy byli NAPRAWDĘ ŹLI! Nie otwierać przed 2015…

Wesołych Świąt życzy
Iron Maiden "

Prawdziwe emocje wywołał jednak sam rysunek. Widzimy na nim, jak Eddie wybiega ze studia. Pierwsze skojarzenie? Prezentem będzie następca albumu „The Final Frontier” z 2010 roku! Nikt chyba nie odnotował, że maskotka ucieka z domku, a nie śpieszy do niego, by pracować…

Ciśnienie podniósł też napis „Uroton 51”. Niemal wszyscy myślą, że to anagram „On Tour 15”. Wystarczy trochę inaczej przestawić litery i równie dobrze może on oznaczać „No Tour 15”. I co?

imfcchristmascard_638

Uroton to też nazwa leku przyjmowanego doustnie przez osoby mające problemy z oddawaniem moczu. Przykra dolegliwość, z którą zmaga się wielu starszych panów w wieku powyżej… 51 lat. Wszyscy muzycy są na tym świecie już ponad pół wieku, może w ten dyskretny sposób informują nas o swoich kłopotach ze zdrowiem? Nawiązania do strefy 51 również nie są wykluczone.

Pozostają jeszcze wojownicy ninja na dachu… Czy to oznacza, że Iron Maiden w 2015 roku uda się do Japonii? A może zamiast piwa Trooper zacznie promować sake? Ninja specjalizowali się m.in. w szpiegowaniu. Możliwe, że dwie sylwetki reprezentują fanów, którzy ciągle węszą wokół.

Butelki, bałwan, renifer, napisy IMCCR, IMFC? Widzicie na kartce jeszcze jakieś wskazówki co do przyszłości?

My na pewno wiemy tyle: płyta Iron Maiden w 2015 roku będzie albo jej nie będzie. Grupa ruszy w trasę albo nie ruszy. Zajmie się produkcją sake albo i nie.

Urszula Drabińska
Tagi: Iron Maiden Duperele