16.12.2016 11:37

Seks, szatan i nagie kobiety. Oto stare okładki magazynów o tematyce BDSM i okultystycznej

Kiedy byliście młodzi to sięgaliście po świerszczyki rodziców, żeby w środku nocy czytać je ukradkiem pod kołdrą? Wiedzcie, że to było nic w porównaniu ze starymi amerykańskimi magazynami...

Seks, szatan i nagie kobiety. Oto stare okładki magazynów o tematyce BDSM i okultystycznej
foto: materiały prasowe

Po wielkim sukcesie, którym okazał się wydawany od grudnia 1953 roku Playboy, wielu próbowało skopiować rewolucyjną formułę. Erotyczny magazyn, w którym teksty publikował m.in. autor „2001: Odysei kosmicznej” Arthur C. Clarke”, twórca postaci Jamesa Bonda Ian Fleming oraz Vladimir Nabokov, utorował drogę kolejnym pismom o podobnej, ale i także coraz śmielszej tematyce.  

Warto podkreślić, że na lata 60. i 70. XX wieku przypadł duży wzrost zainteresowań filozofią ruchu New Age oraz praktykami okultystycznymi. Tematyka spodobała się m.in. hippisom, ale także chociażby amerykańskiemu reżyserowi Kennethowi Angerowi, który poświęcił swoją karierę produkcji filmów o tematyce homoerotyzmu, okultyzmu i surrealizmu. Trendy w kulturze nie okazały się bez znaczenia również dla rynku prasy, który postanowił zaspokoić zapotrzebowanie czytelników... odpowiednimi magazynami.  

Królowały w nich roznegliżowane dziewczyny, które na okładkach pojawiały się w towarzystwie mężczyzn przebranych za pogańskich bożków lub diabłów, świec i zaaranżowanych magicznych rytuałów. Pierwsze z magazynów zaczęły się pojawiać na półkach amerykańskich sklepów już pod koniec lat 50., a tytuły nie pozostawiały wątpliwości co do tego, co znajduje się w środku.

Zobaczcie, jak wyglądały okładki dawnych pism dla tych, którzy swoje życie erotyczne traktowali niezwykle poważnie...

Jak wiadomo szatan, poza wszelkiego rodzaju treściami porno, jest też za pan brat filmami Disneya oraz zespołami metalowymi. Specjalnie dla tych, którzy mają wątpliwości i zastanawiają się, jakich zespołów nie powinni słuchać, aby mieć szansę na ocalenie swych niewinnych dusz, powstała lista zakazanych grup. 

Czy wpadł Wam kiedyś w ręce taki magazyn?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele