Sepultura udostępniła 1. część dokumentu ze studia

Jakub Gańko
28.04.2016 09:36
Sepultura udostępniła 1. część dokumentu ze studia Fot. kadr z wideo

Twórcy „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart” pracują nad jego następcą. Zobaczcie nagranie dokumentujące ich prace.

Sepultura ma już pierwsze demówki na swój czternasty album studyjny. Premiera płyty, która ukaże się nakładem wytwórni Nuclear Blast, jest wstępnie zaplanowana na koniec 2016 roku. Krążek powstaje pod okiem Jensa Bogrena, który wcześniej produkował m.in. płyty Moonspella, Kreatora i Paradise Lost.

Sesje nagraniowe będą się odbywać w szwedzkim studiu producenta, Fascination Street. Sepultura planuje skrupulatnie rejestrować postępy w nagraniach i udostępniać je swoim fanom za pośrednictwem serwisów społecznościowych. Pierwsza część jej dziennika nagraniowego trafiła już na oficjalny kanał na YouTubie zespołu.

Zobaczcie krótki materiał ze Szwecji:

Jaap Wagemaker z wytwórni Nuclear Blast zdaje sobie sprawę z drogi, jaką Sepultura musiała pokonać na przestrzeni lat, by objąć zajmowaną obecnie pozycję. Podziwia zespół za to, że nie powiela schematów i każda jego płyta brzmi zupełnie inaczej od poprzedniej. Dzięki temu nigdy nie można być pewnym tego, co się usłyszy na jej kolejnym materiale. Grupa nie trafiłaby pod skrzydła tego labelu, gdyby nie ciężka praca menedżera Franka Hessinga.

Poprzednia wytwórnia Sepultury, SPV, zbankrutowała. Musieliśmy więc pomóc jej znaleźć drogę wyjścia z tego całego bałaganu. Na szczęście się udało i byliśmy w stanie znaleźć jej nowy dom. Skontaktowałem się z kilkoma wytwórniami i wszyscy czuliśmy, że najlepsza energia płynie od Nuclear Blast.

Na dobrych stosunkach zespołu z wytwórnią zaważył fakt, że jej włodarze sami są fanami metalu i śledzili karierę grupy dorastając. Kiedy muzycy poznali swoich nowych współpracowników, od razu wytworzyła się między nimi chemia i bez problemu się dogadali. Pierwszym dowodem tego przymierza było wydanie „Kairos” w 2011 roku.

Mamy bardzo podekscytowane szefostwo w Nuclear Blast, które pomogło nam wzbić się na kolejny poziom. Krok po kroku poszerzamy koncepcję tego zespołu i powoli stajemy się znów jednym z najważniejszych zespołów metalowych. Nasza drużyna jest wspaniała i wierzę, że czeka ją jeszcze świetlana przyszłość.

...mimo to Gloria Cavalera uważa, że kapela nie osiągnęła nic od czasu odejścia jej męża. Wcześniej zespół udostępnił już zapowiedź nowego materiału, w którym oficjalnie potwierdził producenta i studio, w którym pracuje już nad demówkami.

Czekacie na czternasty album Sepultury?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.