19.12.2016 09:57

Sepultura udostępniła 2. singiel z „Machine Messiah”

Brazylijczycy podarowali swoim fanom kolejny nowy kawałek. Posłuchajcie „Phantom Self”.

Sepultura udostępniła 2. singiel z „Machine Messiah”
foto: Photoshot / Reporter / East News

Już 13 stycznia 2017 roku Sepultura wyda następcę „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart”. Na nowy materiał musieliśmy czekać aż cztery lata - jeszcze nigdy wcześniej ekipa Andreasa Kissera nie miała tak długiej przerwy między kolejnymi wydawnictwami studyjnymi.

Postępy w nagrywaniu nowych utworów mogliśmy śledzić dzięki regularnie publikowanym na YouTubie materiałom z Fascination Street Studios. Muzykom towarzyszył w studiu Jens Bogren, odpowiedzialny wcześniej m.in. za produkcję płyt Moonspella, Kreatora i Paradise Lost. Krążek ukaże się nakładem wytwórni Nuclear Blast.

Nowy kawałek „I Am The Enemy” mogliśmy usłyszeć po raz pierwszy na kolumbijskim festiwalu Rock Al Parque w lipcu 2016 roku. Później utwór został udostępniony w studyjnej wersji wraz z towarzyszącym mu lyric video. Teraz możemy przyjrzeć się uważniej kolejnej kompozycji zatytułowanej „Phantom Self”, która miejscami wyraźnie nawiązuje do klimatu i riffów z kultowego „Roots”.

Utwór znajdziecie poniżej:

Znamy też już okładkę i pełną zawartość nadchodzącego „Machine Messiah”.

Sepultura-Machine-Messiah

Tracklista:

  1. Machine Messiah
  2. I Am the Enemy
  3. Phantom Self
  4. Alethea
  5. Iceberg Dances
  6. Sworn Oath
  7. Resistant Parasites
  8. Silent Violence
  9. Vandals Nest
  10. Cyber God

Tymczasem już 15 lutego 2017 roku grupa zagra razem z Kreatorem, Soilwork i Aborted w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Jeśli zaś należycie do tej grupy fanów Sepultury, która nigdy nie zaakceptowała Derricka Greena i tęskni tylko za Maxem Cavalerą, powinniście przyjrzeć się zaplanowanemu również na styczeń 2017 roku boksowi „The Roadrunner Albums 1985-1996”. Co ciekawe, sam Cavalera przyznał ostatnio, że powrót klasycznego składu Sepultury byłby wspaniały.

Jak Wam się podoba „Phantom Self”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sepultura