Sepultura wyda dokument o swojej karierze jesienią 2018

Aleksandra Degórska
23.03.2018 14:28
Sepultura wyda dokument o swojej karierze jesienią 2018 Fot. AFP/EAST NEWS

W dokumencie „Sepultura Endurance” oprócz kadrów z koncertów Sepultury pojawią się też wypowiedzi muzyków grup Metallica, Slipknot czy Anthrax.

„Sepultura Endurance” to dokument pokazujący początki zespołu, aż do momentu, gdy grupa zaczęła pojawiać się na na międzynarodowych scenach. Film ma pokazać, jak potoczyły się losy zespołu na przestrzeni lat, gdy metalowy świat mocno się zmieniał. 

W „Sepultura Endurance” fani zobaczą sporo archiwalnych nagrań, co więcej w dokumencie usłyszymy wypowiedzi Larsa Ulricha, Coreya Taylora czy Scotta Iana. Sepultura właśnie ogłosiła, że dokument pojawi się na DVD i Blu-ray jesienią 2018. Światowa premiera produkcji nastąpiła w maju 2017 w Regent Theater w Los Angeles.

„Sepultura Endurance”, czyli nowy dokument o Sepulturze

Gitarzysta zespołu Andreas Kisser zdradził nieco więcej na temat tego wydawnictwa:

Planujemy wydać dokument razem z zapisem koncertu na Rock In Rio z 2017 roku. Był to bardzo efektowny występ w ramach promocji albumu „Machine Messiah” - zaprezentowaliśmy nową, specjalną scenę i zaprosiliśmy różnych muzyków, m.in. skrzypków. To było coś naprawdę super. Planujemy zatem wydać to wszystko w ramach boxu CD, DVD i Blu-ray jakoś w październiku czy listopadzie 2018. Teraz próbujemy się skontaktować z Netflixem, czy inną platformą przed ukazaniem się filmu na nośnikach, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak prezentuje się jedno z nagrań powstałych specjalnie z myślą o dokumencie:

Obejrzyjcie również okładkę wydawnictwa „Sepultura Endurance”:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Bracia Cavalera kontra Sepultura

W dokumencie jednak nie usłyszymy wczesnych nagrać Sepultury. Max Cavalera i Igor Cavalera nie wyrazili jednak na to zgody. Reżyser Otávio Juliano nie mógł wykorzystać nawet nagrań, gdzie obecny skład zespołu wykonuje utwory z początku Sepultury. Natomiast reżyser nagrał aż 800 godzin materiału na potrzeby dokumentu i Sepultura otworzyła mu wszystkie drzwi.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.