04.07.2016 10:12

Sepultura zagrała nowy utwór w Kolumbii

Dzięki występowi w ramach festiwalu Rock Al Parque poznaliśmy nowy kawałek Brazylijczyków. Posłuchajcie „I Am The Enemy”.

Sepultura zagrała nowy utwór w Kolumbii
foto: kadr z wideo

Prace nad następcą „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart” powoli dobiegają końca. Grupa na bieżąco pokazywała fanom przebieg nagrań w szwedzkim Fascination Street Studios. Producentem materiału jest Jens Bogren, odpowiedzialny wcześniej m.in. za płyty Moonspella, Kreatora i Paradise Lost.

Premiera wciąż nienazwanego, czternastego albumu Sepultury przewidziana jest na październik 2016 roku. Dzieło Brazylijczyków ukaże się nakładem wytwórni Nuclear Blast. Jeśli nie możecie się już doczekać nowego materiału, mamy dla Was dobrą wiadomość: grupa wykonała na kolumbijskim festiwalu Rock Al Parque premierowy utwór, który najprawdopodobniej znajdzie się na nowym krążku.

Posłuchajcie kompozycji „I Am The Enemy”:

Rozbudziła Wasz apetyt? Niestety, więcej nowych kawałków jeszcze nie znamy, możecie za to obejrzeć cały profesjonalny zapis z festiwalu. Co prawda Sepultura nie zagrała „Roots” w całości - tak jak zrobili to bracia Cavalera - ale i tak sięgnęła po aż pięć kawałków z tej kultowej płyty, w tym „Roots Bloody Roots” i „Ratamahatta”. Grupa z chęcią wykonała też materiał z albumów „Chaos A.D.” i „Arise”.

Pełny, 90-minutowy materiał wideo znajdziecie poniżej:

Choć Sepultura nie zapomina o swojej chlubnej przeszłości, na nowym albumie zamierza dalej eksplorować nowe terytoria muzyczne, kontynuując drogę obraną na „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart”. Derrick Green, obecny wokalista grupy, jest bardzo podekscytowany nowym materiałem i przekonuje, że fani twórczości Brazylijczyków mają na co czekać.

"

Myślę, że płyta, którą nagrywamy, jest szczególnie elektryzująca, bo wielu fanów nie ma pojęcia, czego się spodziewać. Ale już się przyzwyczaili, że każdy krążek Sepultury jest zupełnie inny od poprzedniego. Takie postępowanie czyni nas też lepszymi muzykami, a moim zdaniem tego właśnie od nas oczekują. "

W kreowaniu nowych dźwięków zespół wspomaga Jens Bogren. Gitarzysta Andreas Kisser nie bez powodu wybrał go spośród kandydatów, którzy jeszcze nie pracowali z jego kapelą, będąc pod wrażeniem tego, co zrobił z niemieckim Kreatorem i zaprzyjaźnioną z Sepulturą, brazylijską Angrą. Zdradził też, że na jego wybór miały wpływ dokonania takich szwedzkich grup jak Meshuggah czy Opeth.

Jak Wam się podoba nowy kawałek Sepultury?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Sepultura