29.09.2016 14:01

Serialowy Sherlock zaśpiewał „Comfortably Numb” z Davidem Gilmourem

Benedict Cumberbatch pojawił się w trakcie występu gitarzysty, by zaśpiewać słynny utwór Pink Floyd. Czy aktor sprostał wyzwaniu?

Serialowy Sherlock zaśpiewał „Comfortably Numb” z Davidem Gilmourem
foto: kadr z wideo

Od aktorów wymaga się również dobrego słuchu muzycznego. Nic dziwnego dziwnego, że często odtwórcy słynnych ról chwytając za mikrofon okazują się być całkiem niezłymi wokalistami. Wystarczy wspomnieć o świetnym występie serialowego Dextera, czyli Michaeala C. Halla, który wykonał utwór „Lazarus” Davida Bowiego.

Również Benedict Cumberbatch znany z serialu „Sherlock” pochwalił się wokalnymi umiejętnościami podczas koncertu Davida Gilmoura. Muzyk zaprosił aktora na scenę, by wspólnie wykonać numer Pink Floyd zatytułowany „Comfortably Numb”. Utwór pochodzi z płyty „The Wall”.

Miało to miejsce podczas solowego koncertu gitarzysty w Royal Albert Hall w Londynie. Jak się okazało Cumberbatch całkiem nieźle poradził sobie w duecie z Gilmourem:

Zobaczcie również zdjęcia z tego wydarzenia:

„Comfortably Numb” to jeden z tych legendarnych numerów, które ciągle pojawiają się we wszelkich zestawieniach najlepszych utworów czy solówek gitarowych wszech czasów. Nic zatem dziwnego, że numer doczekał się wielu coverów w mniej lub bardziej znanym wykonaniu np. Pearl Jam czy Billy'ego Corgana.

Koncert Davida Gilmoura odbył się w ramach promocji jego ostatniego solowego krążka „Rattle That Lock”, z którego pochodzą takie numery, jak kawałek tytułowy, „Today” czy „In Any Tongue”. W ramach trasy David Gilmour odwiedził nasz kraj i wystąpił 25 czerwca 2016 roku we Wrocławiu.

Natomiast Benedicta Cumberbatcha zobaczymy już niebawem na dużym ekranie. Aktor wcielił się w głównego bohatera w filmie „Doctor Strange”. Obraz wejdzie do polskich kin 26 października 2016 roku. Tytułowy doktor to były neurochirurg, który uległ wypadkowi i stracił częściowo władzę w rękach. Postanawia on wybrać się w podróż w Himalaje, gdzie staje się uczniem Przedwiecznego zdobywając wiedzę z zakresu magii.

Jak oceniacie wspólny występ Benedicta Cumberbatcha z Davidem Gilmourem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pink Floyd David Gilmour Benedict Cumberbatch