21.07.2016 16:13

Serj Tankian: Cywilizacja dobiegła końca

Wokalista postanowił zabrać głos komentując sytuację na świecie. Choć widzi wiele spraw w czarnych kolorach to ma nadzieję na poprawę sytuacji.

Serj Tankian: Cywilizacja dobiegła końca
foto: Sputnik / East News

Nie od dziś wiadomo, że frontman System of a Down jest zaangażowany politycznie. Zespół na przestrzeni długoletniej kariery stara się uświadomić ludzi na temat ludobójstwa Ormian, które miało miejsce w czasie I wojny światowej. Teraz Serj Tankian zabrał głos w sprawach, którymi obecnie żyje świat.

Zamach podczas paryskiego koncertu Eagles Of Death Metal, atak w Nicei, próba przewrotu w Turcji - to tylko kilka przykładów. Serj Tankian uważa, że społeczeństwo dosłownie stanęło na głowie:

"

Świat wydaje się stracić kontrolę, powody tej sytuacji należy szukać w ksenofobii, ekstremizmie, fanatycznym myśleniu i działaniu. Zabijanie nieuzbrojonych czarnoskórych mężczyzn w USA, celowe zabijanie policjantów w odpowiedzi, nielegalna restrukturyzacja części społeczeństwa w Turcji rzekomo jako odpowiedź na próbę zamachu stanu, ostra obława policji w Armenii w odpowiedzi na wtargnięcie na posterunek policji, zabójstwa cywilów we Francji, Belgii, Niemczech i w innych miejscach przez sympatyków ISIS - lista ciągnie się w nieskończoność. Myślę, że ostrzeżenia dotyczące katastrof środowiskowych nie wystarczają, by przytemperować naszą zwierzęcą idiokrację. "

Muzyk uważa, że nie można siedzieć z założonymi rękoma i trzeba coś z tym zrobić:

"

Jedna rzecz jest jasna - cywilizacja w obecnej formie dobiegła końca. Desperacko potrzebujemy sposobu na to, jak poradzić sobie z chorobą ludzi związaną ze wzajemną przemocą. "

Według muzyka w USA należy wymierzyć sprawiedliwość zaczynając od postawienia zarzutów wobec policjantów, którzy dopuścili się przestępstw. Artysta skomentował również niedawne zajścia w państwach azjatyckich:

"

W Turcji potrzebujemy bronić głosów za postępowymi zmianami, które są przeciwko dogmatycznemu reżimowi Erdogana. W Armenii musimy znaleźć sposób na post sowiecką hierarchię korupcyjną, która rządziła/zniszczyła kraj od momentu niepodległości. "

Serj Tankian jednak żywi nadzieję, że kultura oraz empatia zawsze wygrywa i tak też będzie w obecnej sytuacji:

"

Kolejny mroczny dzień w historii może być obalony przez intelekt, umiar i sprawiedliwość. "

Zobaczcie cały wpis muzyka:

Patrząc na ostatnie tragiczne wydarzenia nic dziwnego, że coraz więcej osób boi się o swoje życie. Znowu powróciła dyskusja dotycząca posiadania broni. Zwolenników jak i przeciwników jest naprawdę sporo. Do tych pierwszych należy Tom Araya, który uważa, że w każdym domu powinna być broń.

Podzielacie pogląd Serja Tankiana?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Serj Tankian