21.12.2017 14:42

Serj Tankian: SOAD ma nowe utwory, ale nie wie co dalej

Będzie płyta, czy nie będzie? Wokalista twierdzi, że muzycy przetrenowali już materiał, ale do końca nie mają pomysłu na nowe studyjne dzieło.

Serj Tankian: SOAD ma nowe utwory, ale nie wie co dalej
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że System of a Down nagrywa nowy album, ale nadal nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać krążka. Perkusista John Dolmayan jeszcze w 2016 roku twierdził, że usłyszymy nowe dźwięki w 2017 roku. Basista Shavo Odadjian wrzucał zdjęcia ze studia, ale potem stwierdził, że nie wiadomo co będzie dalej z płytą.

Teraz wypowiedź Serja Tankiana wcale nie poprawia samopoczucia fanów:

"

Próbujemy nagrać album. Dyskutujemy o tym i zagraliśmy utwory poszczególnych osób, ale nadal nie wiemy co należy zrobić, żeby sprawa poszła do przodu. Tak wygląda sytuacja. "

Muzyk podkreśla, że atmosfera w zespole jest świetna:

"

To zabawne, gdy ludzie nie widzą albumu mają pesymistyczne wizje relacji w zespole. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy dobrymi przyjaciółmi - przynajmniej ja jestem w lepszych stosunkach z resztą. John Dolmayan jest moim szwagrem, jest w rodzinie, mamy świetny czas też podczas tras. Czasami po prostu tworzenie płyty, ten kreatywny proces wygląda inaczej w 4 głowach i nie zawsze to wszystko się zbiega w jedną całość. Stety czy niestety - tak wygląda prawda. Trasy są łatwe, bo już masz gotowy materiał, to sprawia ci wielką przyjemność. "

Okazuje się, że muzyk cały czas tworzy. Oczywiście przez ostatnie lata Tankiana skupił się na muzyce filmowej m.in. skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „1915”, czy utwór „Aurora's Dream” na ceremonię wręczenia nagrody Aurora w Erywaniu. Jednak wokalista ma w zanadrzu parę mocniejszych kawałków:

"

Mam mnóstwo rockowych kawałków, nad którymi pracuję. Nadal próbuję podjąć decyzję, co z nimi zrobić, może wydam EP-ke. Mając młodą rodzinę bardzo się cieszę, gdy mogę spędzić czas z moim dzieckiem. Gdy wydajesz płytę z zespołem, musisz nagrywać teledyski, rozmawiać z prasą i jechać w trasę, taka promocja płyty zajmuje kilka lat. Jestem teraz w takiej sytuacji, gdy tego po prostu nie chcę. "

To właśnie sprawia, że Tankian wręcz się boi wydawać album, bo na kilka lat będzie odciągnięty od rodziny. Prędzej zatem usłyszymy jego solowy materiał, który wokalista nie zamierza szczególnie promować.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News System of a Down