22.12.2017 13:00

Serj Tankian: Wciąż nie rozumiem, dlaczego umarł Chris Cornell

Lider SOAD zaprzyjaźnił się z wokalistą Soundgarden na planie filmu „Przyrzeczenie”. Wciąż nie może się otrząsnąć po samobójstwie Chrisa.

Serj Tankian: Wciąż nie rozumiem, dlaczego umarł Chris Cornell
foto: Robert Altman/Polaris/East News, Romana Makówka/Antyradio.pl

Rok 2016 uważany był za wyjątkowo smutny dla fanów rocka – zmarło wtedy wielu wybitnych muzyków. Ale i w mijającym 2017 roku straciliśmy kilku wspaniałych artystów.

Wśród nich był między innymi Chris Cornell. Wokalista znany z Soundgarden i Audioslave 18 maja 2017 popełnił samobójstwo w hotelu w Detroit. Śmiercią Chrisa poruszonych było wielu jego przyjaciół z branży, którzy do dziś nie mogą pogodzić się z tragedią.

Serj Tankian z System Of A Down zaprzyjaźnił się z Cornellem przy okazji pracy nad ścieżką dźwiękową filmu „Przyrzeczenie” na temat bliski temu pierwszemu – o kwestii ludobójstwa Ormian. Frontman Soundgarden nagrał na jego potrzeby solowy utwór „The Promise”, który okazał się ostatnim jego muzycznym dokonaniem. Serj wspominał w „Rolling Stone”:

"

Chris i ja zostaliśmy bliskimi przyjaciółmi dzięki „Przyrzeczeniu”. Z jednej strony chcieli, żebyśmy zrobili razem główny temat muzyczny, a potem zdali sobie sprawę, że potrzebują dwóch utworów na koniec.

On zrobił utwór tytułowy, a ja tą piękną, klasycznie jazzową interpretację starej armeńskiej piosenki folkowej „Sari Siroun Yar”. Ale wysłał mi maila i zapytał, co myślę o jego utworze. Bardzo mi się spodobał. Powiedziałem mu: „Jest naprawdę emocjonalny, wycisnąłeś z niego wszystko”.

W okresie dorastania byłem wielkim fanem Soundgarden i Chrisa Cornella, a on o tym wiedział. Zostaliśmy przyjaciółmi, ale zawsze byłem jego fanem. "

Dla Serja ogromnym szokiem było więc samobójstwo idola.

"

To bardzo trudne dla mnie. Wciąż nie mogę uwierzyć w jego śmierć. I nie mogę uwierzyć, jak to się stało. Ciągle tego nie rozumiem i chyba nigdy tego nie zrozumiem. Nie mogę nic na to poradzić. "

Chris Cornell miał 52 lat. Nie zostało jeszcze przekonująco wyjaśnione, co pchnęło go do samobójczego kroku. Jego żona Vicky uważa, że w chwili śmierci mógł być niepoczytalny z powodu przedawkowania leków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Chris Cornell Serj Tankian System of a Down Rock News