12.08.2016 12:43

Serj Tankian stworzył soundtrack do gry Midnight Star: Renegade

Muzyk kolejny raz pojawił się w roli kompozytora. Jak prezentuje się jego najnowsze muzyczne dzieło?

Serj Tankian stworzył soundtrack do gry Midnight Star: Renegade
foto: kadr z wideo; Sputnik / East News

Zamiast nowego materiału System of a Down wokalista angażuje się w wiele innych muzycznych projektów. Serj Tankian zajął się tworzeniem muzyki filmowej i skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu „1915”. Muzyk zaprezentował również polityczny numer „Artsakh”, który powstał w celu wsparcia Ormian w Górskim Karabachu. Co więcej stworzył on również utwór „Aurora's Dream” na ceremonię wręczenia nagrody Aurora w Erywaniu.

Muzyk opowiadając o swoich planach na najbliższą przyszłość zdradził, że zajmuje się również tworzeniem muzyki na potrzeby gier. Serj Tankian udostępnił na swoich profilach na portalach społecznościowych informację o tym, że 11 sierpnia 2016 pojawiła się gra Midnight Star: Renegade, którą można zakupić na swojego iPhone'a czy iPada.

Polega ona na ciągłym strzelaniu, a wszystko to przy muzyce, za którą odpowiedzialny jest sam wokalista.

Przekonajcie się, jak to może brzmieć:

Jak widać wena twórcza nie opuszcza artystę i wciąż ma sporo muzycznych pomysłów, które realizuje z powodzeniem. Czy jest cień szansy, że Serj Tankian znajdzie czas i chęć na stworzenie następny płyty „Hypnotize” z 2005 roku? Z jego słów wynika, że trzeba uzbroić się w cierpliwość:

"

Jesteśmy w kontakcie i sprawdzamy, czy uda nam się połączyć materiał w jedną całość. Sporo się komunikujemy. Nie mogę oświadczyć, czy będziemy mieć nowe nagranie, bowiem nie weszliśmy jeszcze do studia. "

Najwyraźniej tworzenie muzyki do pełnometrażowych filmów oraz gier na chwilę obecną na tyle go pochłonęło, że nie chce przerywać dobrej passy: 

"

Uwielbiam komponowanie muzyki do filmów. Właśnie zakończyłem tworzenie soundtracku do obrazu „Last Inhabitant”. Pracuję również z orkiestrą nagrywając muzykę na potrzeby innych produkcji. "

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak przesłuchanie najnowszych kompozycji muzyka, których jest całkiem sporo i cierpliwe obserwowanie środowiska System of a Down.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Serj Tankian