05.06.2017 11:20

Serj Tankian wykonał z muzykami Audioslave „Like A Stone”

W ten właśnie sposób wokalista System of a Down postanowił uczcić pamięć niedawno zmarłego Chrisa Cornella.

Serj Tankian wykonał z muzykami Audioslave „Like A Stone”
foto: Polaris / East News; AFP / East News

Nadal wiele osób nie może pogodzić się ze śmiercią Chrisa Cornella. Muzyk popełnił samobójstwo 17 maja 2017 roku i wdowa wokalisty wyznała, że jej mąż mógł zażyć za dużą ilość leku Ativan co powoduje myśli samobójcze.

Raport toksykologiczny wykazał jednak, że w krwi muzyka w dzień jego śmierci znajdowało się znacznie więcej substancji, które występują w lekach na receptę. Nalokson, butalbital, barbiturany, lorazepam, pseudoefedryna - w raporcie pojawiły się właśnie te substancje.

Śmierć muzyka mocno przeżyli jego najbliżsi oraz przyjaciele. Nic zatem dziwnego, że wielu artystów złożyło mu muzyczny hołd. Podczas koncertu Prophets of Rage w ramach Rock Im Park zespół zaprosił na scenę Serja Tankiana, by wspólnie wykonać utwór Audioslave zatytułowany „Like A Stone”.

W skład Audioslave wchodzili oprócz Chrisa Cornella również Tim Commerford, Tom Morello oraz Brad Wilk, którzy obecnie udzielają się w Prophets Of Rage obok Chucka D i B-Real.

Posłuchajcie, jak wokalista System of a Down wybrzmiał w repertuarze Audioslave:

Audioslave powstał w 2001 roku i po wydaniu trzeciego krążka zatytułowanego „Revelations” w 2006 roku Chris Cornell odszedł z kapeli. Jeszcze w styczniu 2017 roku Tom Morello wyznał, że powrót Audioslave jest możliwy, ale niestety te plany nie dojdą do skutku...

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Audioslave System of a Down Serj Tankian Prophets of Rage