01.08.2016 11:10

„Seven Nation Army” w wykonaniu 1200 muzyków

Taki cover słynnej kompozycji The White Stripes to prawdziwa petarda. Posłuchajcie, jak ten numer wybrzmiał podczas nietuzinkowego koncertu.

„Seven Nation Army” w wykonaniu 1200 muzyków
foto: kadr z wideo

Pierwsza myśl, która nasuwa się, gdy myślisz o The White Stripes to numer „Seven Nation Army”. Choć za stworzenie tego kawałka stoi duet, to brzmienie jest na tyle potężne, że wbija w fotel za każdym razem, gdy odtwarza się krążek „Elephant”.

Co dopiero, gdy kompozycję wykona więcej osób, a najlepiej... 1200! W ramach akcji Rockin 1000 właśnie tyle osób zagrało utwór Foo Fighters. Teraz aż 1200 muzyków dało koncert w Cesena we Włoszech, podczas którego wybrzmiały utwory m.in. Nirvany, The Clash, The Beatles, Blur, Davida Bowiego, AC/DC czy The Ramones.

Nie zabrakło również hitu The White Stripes, który w wykonaniu tylu artystów zabrzmiał naprawdę głośno, potężnie i na bogato:

Jak widać atmosfera wśród wykonujących była naprawdę szampańska. Zresztą nic dziwnego, bo odegranie takiego repertuaru jest naprawdę czystą przyjemnością. Zapewne 15-tysięczna publiczność również się świetnie bawiła.

Oczywiście nie umywa się to do majonezowego coveru „Seven Nation Army” czy zwierzęcej interpretacji tej kompozycji, ale wykonanie przez taki tłum całego koncertu jest nie lada wyzwaniem, chociażby ze względu na utrzymanie odpowiedniego rytmu.

Zresztą posłuchajcie również wykonania przez ten tłum przeboju The Ramones:

Jeśli chodzi o ciekawe covery kompozycji The White Stripes to jest w czym wybierać. Wystarczy wspomnieć o mrocznych dzieciakach z Children Medieval Band albo o eleganckim wykonaniu numeru The White Stripes zaprezentowanym przez Postmodern Jukebox.

Jak oceniacie hit The White Stripes w wykonaniu 1200 osób?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The White Stripes