„Seven Nation Army” w wykonaniu dziecięcego tria

Jakub Gańko
03.01.2016 15:01
„Seven Nation Army” w wykonaniu dziecięcego tria Fot. kadr z wideo

Dziecięcy zespół Children Medieval Band wykonał przebój The White Stripes. Zobaczcie jak brzmi w ich wersji!

Jeśli cover Rammsteina był dla Was zbyt straszny, zobaczcie te same Mroczne Dzieciaki w nieco mniej szokującym wydaniu. Na poniższym nagraniu Stefan, Olga i Cornelia wzięli na warsztat kawałek, po którym cały świat zachwycił się talentem Jacka White'a.

Przełomowy singiel z płyty „Elephant” został pierwotnie wydany w marcu 2003 roku i okazał się jednym z największych przebojów dekady na rockowej liście Billboardu. „Seven Nation Army” zdobył też nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy utwór rockowy. Swój tytuł zaczerpnął od określenia, jakim Jack White zwykł określać w dzieciństwie Armię Zbawienia.

Utwór zrodził się w jego głowie jako wymarzony temat muzyczny do filmu o Bondzie. Wszystko za sprawą charakterystycznego riffu, który na pierwszy rzut ucha przypomina gitarę basową. Jak jednak widać także na nagraniu Children Medieval Band, basu w ogóle w tej kompozycji nie ma. Dzieciaki dołożyły mimo to nieco od siebie: oryginalną aranżację wzbogaciły o klawisze oraz... solówkę na trąbce.

Warto zwrócić uwagę, że sześcioletnia Cornelia używa w tym nagraniu pałeczek, które dostała w prezencie od perkusisty Rammsteina, Christopha Schneidera. Dziewczynka rozkręca się szczególnie pod koniec utworu.

Zobaczcie dziecięce wykonanie „Seven Nation Army” na własne oczy:

Od czasu powstania tego wideo upłynęło już nieco czasu i obecne na nim brzdące zdążyły podrosnąć, a nawet wydać własną płytę. Możecie porównać powyższe wideo z wykonaniem, jakie Children Medieval Band zagrał na żywo w 2015 roku.

Jeśli nie zaspokoiliście jeszcze swojego dziennego zapotrzebowania na urocze dzieciaki, zajrzyjcie do naszego zestawienia 15 dzieci kochających metal. Sprawdźcie też, jak „Seven Nation Army” brzmi w wersji vintage.

Jak Wam się podoba The White Stripes w dziecięcym wykonaniu?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.