08.01.2016 15:08

Sex Pistols sprzedał się modzie?

W Waszej kolekcji ubrań brakuje ciuchów nawiązujących do punku? Zobaczcie, jak prezentują się buty oraz koszulki zainspirowane buntowniczym ruchem.

Sex Pistols sprzedał się modzie?
foto: converse.com

Z czym kojarzy się punk rock? Anarchia, muzyczna rebelia, kakofoniczne brzmienie, skandale i… niechlujny styl ubioru. Buntowniczy ruch, choć sprzeciwiał się komercji, sam dosyć szybko jej uległ, a takich reprezentantów punku jak Sex Pistols, The Clash czy The Ramones po dziś dzień można usłyszeć w stacjach radiowych.

Nie inaczej sprawa się ma jeśli chodzi o styl ubioru punkowców. Ćwieki, agrafki, żyletki, pieszczochy i ogólnie niedbały wizerunek miał na celu ukazanie swojej inności i buntowniczego nastawienia do całego świata. Moda ma to do siebie, że często wraca do trendów sprzed kilku dekad. Ciuchy zainspirowane punkiem nadal można nabyć w zwykłych sieciówkach. Teraz swoją stylizację możecie uzupełnić również o Conversy zainspirowane Sex Pistols.

W ramach kolekcji The Chuck Taylor All Star Sex Pistols można nabyć nie tylko buty, ale również koszulki czy kurtkę z grafiką nawiązującą do charakterystycznej estetyki punkowej kapeli. Oprócz logo, na ciuchach znajdują się również flaga brytyjska, wizerunek Królowej z napisem „God Save The Queen” czy hasło „No Future” – wszystko to, co każdy fan zespołu od razu rozpozna.

Zobaczcie, jak prezentują się trampki oraz ubrania zainspirowane Sex Pistols:

Ile kosztują takie cudeńka? Buty można nabyć w cenie od 70 $ do 80 $, koszulki za 35$, zaś kurtkę za 140$.

Tak producent uzasadnia, dlaczego właśnie Sex Pistols doczekał się własnej kolekcji:

"

1976 rok był w Londynie rewolucyjnym momentem dla młodzieżowego ruchu. Scena muzyczna eksplodowała nowym brzmieniem, postawą i wizerunkiem. Sex Pistols wprowadził chaos stając się jedną z najbardziej wpływowych kapel wszech czasów. Składamy hołd legendarnemu londyńskiemu zespołowi kolekcją The Converse Chuck Taylor All Star Sex Pistols. Wzory są bezpośrednio zainspirowane modą i stylem, na który wpłynął dany czas. "

Ciekawe co na to babcia punkowych ciuchów Vivienne Westwood, która wraz ze swoim mężem Malcolmem McLarenem, który wypromował Sex Pistols, prowadziła sklep „Sex”? Projektantka nadal tworzy kolekcje ubrań, a sławy, takie jak chociażby Billy Idol, mają słabość do jej ciuchów:

Nie tylko Sex Pistols zainspirował projektantów mody, bowiem również kolekcja Saint Laurent wiosna-lato 2016 roku ewidentnie nawiązywała do stylu ubioru Kurta Cobaina. Ostatnio pojawił się nawet trend na ciuchy z logo nieistniejących zespołów rockowych, które pojawiły się w H&M czy Diesel. 

Punk umarł, niech żyje punk? Ostatnio świat punk rocka oburzył się informacją o tym, że słynny klub CBGB powróci jako restauracja na lotnisku. Z resztą John Lydon wystąpił w 2008 roku w reklamie... masła.

Jak oceniacie ciuchy zainspirowane Sex Pistols?

Obuwie męskie - jakie buty na zimę wybrać?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Sex Pistols