08.06.2015 11:15

Shannon Larkin (Godsmack): Bez dyktatury wytwórni płytowych

Przed występem na Impact Festival Shannon Larkin, perkusista zespołu, udzielił nam wywiadu. Mówił m.in. o początkach zespołu, o tym czy ma zamiar przejść na muzyczną emeryturę i jaki jest jego stosunek do wojska.

Shannon Larkin (Godsmack): Bez dyktatury wytwórni płytowych
foto: EVERETT COLLECTION/East News

Zespół zagra w Łodzi przed Slipknotem i promować będzie swój ostatni album „1000hp”. Zobaczcie co przed tym wydarzeniem miał nam do powiedzenia Shannon Larkin.

Który album lub utwór zagwarantował zespołowi rozpoznawalność i popularność na całym świecie?

"

„I Stand Alone” to prawdopodobnie pierwszy utwór Godsmack, który miał szansę dotrzeć do dużej liczby słuchaczy. Pojawił się on na ścieżce dźwiękowej do filmu „Król Skorpion”, który był znany na całym świecie. "

Jak bardzo pomógł wam komercyjny sukces pierwszej płyty Godsmack?

"

Pomogło to nam wyrobić swoje własne brzmienie na całe lata i to na naszych własnych warunkach. Nie musieliśmy ulegać dyktaturze managerów i wytwórni płytowych. "

Czy jesteście zaangażowani politycznie?

"

Nie jesteśmy zespołem politycznym. Nie zmienia to faktu, że wspieramy nasze wojska, jak i współpracujemy z organizacjami charytatywnymi, które starają się działać na rzecz ważnych spraw, np. przy pomocy osobom cierpiącym na PTSD – zespół stresu pourazowego. Czasami dotyka on żołnierzy, którzy wracają do domu po długim czasie i nie wiedzą jaki kolejny krok postawić w swoim życiu. Zawsze staramy się pomóc naszym żołnierzom tak jak tylko potrafimy – poprzez granie koncertów benefitowych i uczestnictwo w akcjach charytatywnych. Czujemy, że zawdzięczamy naszą wolność tym ludziom, tym bohaterom, wojownikom, którzy oddają swoje życie w obronie kraju. "

- - : - - / - - : - -

Jesteście znani z ciężkiego grania, ale zrobiliście też akustyczną płytę „The Other Side”…

"

To był  ten punkt w naszej karierze, kiedy chcieliśmy spróbować czegoś zupełnie innego. Nagraliśmy „The Other Side” na Hawajach, bo płyta miała być skrajnym odejściem od naszego brzmienia. Dlatego chcieliśmy nagrać album w zupełnie innym otoczeniu, by uchwycić ten nowy klimat. "

Jak myślisz, co będziesz robił po 60-tce?

"

Zdecydowanie dalej będę grał. Nie mam zamiaru rezygnować z perkusji. Być może nie będzie to już metal albo rock. Może zajmę się bluesem? Od tego gatunku zaczął się rock’n’roll, można czerpać mnóstwo zabawy z grania go, to prawdziwie emocjonalna muzyka i coś czym będę mógł się zająć po 60-tce i robić to tak, jakbym miał 16 lat. "

- - : - - / - - : - -

Jakie są wasze ulubione motocykle?

"

Każdy z członków Godsmack jeździ na Harleyach-Davidsonach od wielu, wielu lat. Te maszyny są naszą pasją. "

Wybieracie się na koncert Godsmack na Impact Festival 2015?

Robert Skowronski
Tagi: Wywiady Godsmack