Sharon Osbourne została oskarżona o rasizm i homofobię. Co zrobiła żona Ozzy'ego?

17.03.2021 10:21
Sharon Osbourne została oskarżona o rasizm i homofobię. Co zrobiła żona Ozzy'ego? Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

W sieci pojawiły się doniesienia dotyczące Sharon Osbourne. Gospodyni programów talk-show miała podobno wielokrotnie mówić rasistowskie i homofobiczne komentarze do swoich współpracowników.

Sharon Osbourne oskarżona o rasizm i homofobię

Reporter Yashar Ali, który współpracował z Huffington Post i New York, podzielił się niedawno artykułem na swojej stronie Substack. Ten opowiadał (powołując się na źródła wewnątrz programów) o domniemanych komentarzach, które wobec swoich współpracowników miała rzucać Sharon Osbourne. 

Polecamy

Ali wyjaśnił, że zajął się "The Talk" w 2018 roku, kiedy z programu wyrzucono Robinsona Peete'a i Remini. Jednym z powodów tej decyzji było śledztwo w sprawie byłego szefa CBS, Lesa Moovesa, który był podejrzany o molestowanie seksualne pracowników programu. Mooves jest mężem byłej gospodyni "The Talk", Julie Chen.

Ali powiedział, że z przesłuchań w tej sprawie wynika, że Osbourne wielokrotnie używała rasistowskich określeń wobec Chen, określając ją "wontonem" i mówiąc, że ma "slanty eyes" (obraźliwe określenie o osobie z oczami w kształcie migdałów). Żona Ozzy'ego miała również określać swoją współpracowniczkę Sarę Gilbert "rybojadem" i "ci*ko-lizem" (kobieta jest lesbijką).

Polecamy

Osbourne miała podobno otwarcie pytać się swoich współpracowników: "Dlaczego ci*ko-liz nie zrobi nic z wontonem?", czy "dlaczego rybojad nie będzie częścią naszej dyskusji?".

Żona Ozzy'ego miała również używać włoskiego slangu, określając ludzi "WOP" i "Guinea". Remini stwierdziła, że nieodpowiednie zachowanie Osbourne zachęcało innych do podobnych działań. Remini była wściekła na siebie, że nie zrobiła nic na temat znęcania się psychicznego i rasizmu, który był powszechny podczas pracy przy programie. Jej zdaniem było to toksyczne środowisko pracy, które zmieniło się w "licealną wylęgarnie nienawiści i jadu".

Ali poprosił Sharon Osbourne o komentarz, na który odpowiedziała rzeczniczka kobiety:

Jedyne, co jest gorsze od zdenerwowanego byłego pracownika, to zdenerwowany były gospodarz programu. Przez 11 lat Sharon była miła, przyjacielska i otwarta dla swoich współpracowników, urządzając im imprezy, zapraszając do swojego domu w Wielkiej Brytanii i robiąc im tyle przysług, że trudno je nawet wymienić. Sharon jest zniesmaczona i rozczarowana, ale definitywnie nie jest zaskoczona tymi kłamstwami i gorzkimi słowami, które są kierowane w jej stronę. Ona to przeżyje, podobnie jak wszystko inne w jej życiu, a jej serce nadal będzie pełne dobra i otwartości na innych. Sharon dziękuje też swojej rodzinie, przyjaciołom i fanom za wsparcie.

Na razie "The Talk" zostało zawieszone. Nie wiemy, czy w sprawie Sharon Osbourne zostanie przeprowadzone wewnętrzne śledztwo.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.