13.09.2017 14:02

Sinead O’Connor: Byłam maltretowana przez matkę

Irlandzka wokalistka szczerze opowiedziała o swoich problemach psychicznych, których źródłem mogą być tragiczne przeżycia z dzieciństwa.

Sinead O’Connor: Byłam maltretowana przez matkę
foto: kadr z wideo

Piosenkarka, znana przede wszystkim z napisanego dla niej przez Prince’a utworu „Nothing Compares 2U” to kontrowersyjna postać. Słynie ze śmiałych i odważnych wypowiedzi w mediach – zarówno na temat innych gwiazd, jak i własnego życia prywatnego.

Sinead niedawno zaszokowała opinię publiczną, umieszczając 8 sierpnia 2017 na swoim Facebooku dramatyczne wideo, w którym przyznała się do depresji i myśli samobójczych. Film wywołał żywą dyskusję nie tylko wśród fanów muzyki – sympatycy wokalistki z całego świata pospieszyli ze słowami wsparcia. To nie pierwsze tego rodzaju działanie Irlandki – dwa lata temu zostawiła na Facebooku samobójczą notkę.

O swoich problemach O’Connor boleśnie szczerze opowiedziała w talk-show „Dr. Phil”. Stwierdziła, że jej depresja spowodowana jest zabiegiem usunięcia macicy.

"

Kazano mi wyjść ze szpitala dwa dni po operacji, z Tylenolem i bez żadnych zastępczych hormonów. Nie ostrzegli mnie też, co się ze mną może stać. Zostałam wrzucona prosto w chirurgiczną menopauzę. Hormony były wszędzie i zaczęłam mieć myśli samobójcze. Byłam kłębkiem nerwów. "

Przed kamerą O’Connor postanowiła też opowiedzieć o swoich tragicznych przeżyciach z dzieciństwa. Artystka wychowywała się w patologicznej rodzinie – matka znęcała się nad nią fizycznie i słownie.

"

Kopała mnie, mówiła mi, że jestem zła i nie powinnam się urodzić. Nienawidzę tego, że nie jestem zdolna jej kochać, że nie byłam zdolna opiekować się nią ani odwzajemnić jej miłości. "

Zapytana przez prowadzącego, co kochała w swojej matce, Sinead odpowiedziała:

"

Pierwsze, co mi przychodzi do głowy to fakt, że umarła. "

Sinead O’Connor nie jest jedyną gwiazdą muzyki, która tak szczerze przyznała się do problemów emocjonalnych w ostatnim czasie. Wokalista Neurosis, Scott Kelly wyznał, że zmaga się z poważną chorobą psychiczną, a Corey Taylor ze Slipknota Stone Sour zdradził, że walczy z depresją całe życie. Według badań muzycy są wyjątkowo podatni na tą chorobę. Depresja jest problemem aż 60% muzyków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Sinead O'Connor Rock News