Sinead O'Connor o pedofilii w kościele: "Mało kto wierzył, że polski papież zamiata to pod dywan"

26.11.2020 15:08
Sinead O'Connor o pedofilii w kościele: "Mało kto wierzył, że polski papież zamiata to pod dywan" Fot. Photoshot/REPORTER

Sinead O'Connor krytykuje kościół za ukrywanie pedofilii. W latach 90. w ramach protestu rozdarła fotografię papieża Jana Pawła II.

Każda wypowiedź Sinead O'Connor wywołuje spore kontrowersje. Z powodu choroby afektywno-dwubiegunowej większość osób nie traktuje jej poważnie, chociaż niejednokrotnie groziła samobójstwem. Podobnie było w latach 90., gdy rozdarła zdjęcie Jana Pawła II jako protest wobec ukrywania pedofilii wśród irlandzkich księży. Po latach postanowiła wrócić do tego wydarzenia.

Polecamy

Sinead O'Connor o pedofilii w kościele: "Mało kto wierzył, że polski papież zamiata to pod dywan"

W 1992 roku piosenkarka zaśpiewała w telewizji utwór "War" i wykrzykując słowa "Walczmy z prawdziwym wrogiem!" rozdarła zdjęcie papieża Jana Pawła II. W ten sposób chciała wyrazić swoją niezgodę na ukrywanie przez papieża faktu molestowania nieletnich przez irlandzkich księży. Większość jednak skrytykowało Sinead O'Connor i namawiało do bojkotu jej twórczości. Nawet Madonna, która jak wiadomo nie jest święta, źle wypowiedziała się na temat czynu piosenkarki.

Po latach O'Connor ponownie wypowiedziała się na temat pedofilii w kościele w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów":

Każdy, kogo znałam, był w szoku. Mało kto wtedy wierzył, że księża molestują dzieci, a polski papież zamiata to wszystko pod dywan. Nie mieściło się nam w głowie, że coś takiego było w ogóle możliwe. Wiedziałam, że zaszokuję ludzi.

Wokalistka wielokrotnie krytykowała kościół katolicki, aż w końcu postanowiła przejść na islam. W związku z tym przyjęła również nowe imię - teraz nazywa się Shuhada' Davitt.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.