26.10.2018 10:31

Sinead O'Connor zmieniła wyznanie na Islam i imię na Shuhada'

Irlandzka wokalistka poinformowała za pośrednictwem swojego Twittera, że zmieniła wyznanie na Islam. W związku z tym przyjęła również nowe imię - teraz nazywa się Shuhada' Davitt. 

Sinead O'Connor
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Wieści o konwersji O'Connor na Islam pojawiły się kilka miesięcy po tym, jak kobieta otrzymała certyfikat ekskomuniki z kościoła katolickiego. Według niej, miało jej to pomóc we współpracy z raperami. Wszystko było oczywiście utrzymane w konwencji żartu. Tym razem artystka podeszła do religii zdecydowanie bardziej poważnie.

Artystka napisała na Twitterze, że dnia 19 października 2018 roku została muzułmanką i otrzyma nowe imię - Shuhada':

"

Chcę powiedzieć, że jestem dumna z tego, że zostałam muzułmanką. Jest to naturalna konkluzja dla podróży każdego inteligentnego teologa. Wszystkie nauki o piśmie prowadzą do Islamu, co powoduje, że wszystkie inne pisma są niepotrzebne. Otrzymam nowe imię - brzmi ono Shuhada'. "

Sinead O'Connor zmieniła wyznanie i imię

Artystka zmieniła zdjęcie profilowe na znak marki Nike z podpisem "załóż hidżab. Just Do It". O'Connor zdradziła również, że otrzymała swój pierwszy hidżab od swojej najlepszej przyjaciółki, Elain:

"

Moja najlepsza przyjaciółka, Elaine , właśnie dała mi mój pierwszy hidżab. Miała ciarki na całym ciele jak go na siebie założyłam. Jeszcze nie pokaże Wam zdjęcia, bo jest bardzo osobiste. No i jestem starą brzydką babą. Ale za to bardzo, bardzo szczęśliwą starą babą. "

Sinead O'Connor dopiero kilka dni później opublikowała zdjęcie na Twitterze, na którym pokazała siebie w hidżabie:

Artystka została dość ciepło przyjęta przez innych muzułmanów, którzy obserwują ją na Twitterze. O'Connor podziękowała im i przeprosiła również, że przekręciła kilka arabskich słów podczas recytowania Adhanu, czyli islamskiego wezwania do modlitwy. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Sinead O'Connor