Sinead O’Connor: Nie chce spędzać czasu z białymi ludźmi, bo są obrzydliwi
Joanna Chojnacka
06.11.2018 16:36
Sinead O’Connor: Nie chce spędzać czasu z białymi ludźmi, bo są obrzydliwi Fot. commons.wikimedia.org

Sinead O’Connor zdecydowała się przejść na islam. Zmieniła poglądy religijne, a teraz szokuje rasistowskimi wypowiedziami.

Irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor nawróciła się na islam i zmieniła nazwisko na Shuhada Davitt. Jednak to nie koniec szokujących posunięć ze strony artystki. Piosenkarka zamieściła na swoim Twitterze serię kontrowersyjnych wpisów. Wypowiedzi zawierają  sporo wulgaryzmów i kipi z nich nienawiść.

Sinead O’Connor nie chce spędzać czasu z białymi ludźmi

Wpis, który najbardziej szokuje, dotyczy niechęci artystki do…białych ludzi. Piosenkarka mocno skrytykowała Amerykanów za to, że wybrali na prezydenta Donalda Trumpa. Stwierdziła, że są obrzydliwi i nie chce więcej spędzać czasu z „białymi”:

Jest mi strasznie przykro. To, co zaraz powiem jest tak rasistowskie, że nigdy nie sądziłam, iż jestem zdolna do takich uczuć. Ale nigdy więcej nie chcę spędzać czasu z białymi ludźmi (jeśli tak mówią o sobie nie-muzułmanie). Ani przez chwilę, z żadnego powodu. Oni są obrzydliwi.

Pod wpisem szybko pojawiły się krytyczne komentarze zarówno muzułmanów, jak i osób innych wyznań. Nikomu nie spodobała się postawa artystki, a kilkoro komentujących złośliwie stwierdziło, że przecież O’Connor jest biała, a więc równie obrzydliwa, co cała reszta obrażonych przez nią osób.

Sinead O’Connor przeszła na islam i zmieniła nazwisko

19 października 2018 roku Sinead O’Connor zmieniła nazwisko na Shuhada Davitt i przeszła na islam. Od tamtej pory nosi hidżab i aktywnie nawołuje swoich fanów na Twitterze do podążania jej drogą i zmiany wyznania. Początkowo deklarowała, że jej decyzja ma związek z chęcią współpracy ze znanymi raperami, jednak szybko okazało się, że powody są poważniejsze.

Kontrowersje wokół Sinead O'Connor

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz, kiedy wokół artystki jest głośno. Niestety nie ze względu na nowe dokonania muzyczne, ale kontrowersyjne wypowiedzi i skandaliczne zachowania. W przeciągu ostatnich lat opublikowała w internecie notatkę samobójczą, nazwała Kim Kardashian szmatą, gdy ta pojawiła się na okładce "Rolling Stone" oraz stwierdziła, że członkowie U2 to terroryści

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.