06.11.2018 16:36

Sinead O’Connor: Nie chce spędzać czasu z białymi ludźmi, bo są obrzydliwi

Sinead O’Connor zdecydowała się przejść na islam. Zmieniła poglądy religijne, a teraz szokuje rasistowskimi wypowiedziami.

Sinead O'Connor
foto: commons.wikimedia.org

Irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor nawróciła się na islam i zmieniła nazwisko na Shuhada Davitt. Jednak to nie koniec szokujących posunięć ze strony artystki. Piosenkarka zamieściła na swoim Twitterze serię kontrowersyjnych wpisów. Wypowiedzi zawierają  sporo wulgaryzmów i kipi z nich nienawiść.

Sinead O’Connor nie chce spędzać czasu z białymi ludźmi

Wpis, który najbardziej szokuje, dotyczy niechęci artystki do…białych ludzi. Piosenkarka mocno skrytykowała Amerykanów za to, że wybrali na prezydenta Donalda Trumpa. Stwierdziła, że są obrzydliwi i nie chce więcej spędzać czasu z „białymi”:

"

Jest mi strasznie przykro. To, co zaraz powiem jest tak rasistowskie, że nigdy nie sądziłam, iż jestem zdolna do takich uczuć. Ale nigdy więcej nie chcę spędzać czasu z białymi ludźmi (jeśli tak mówią o sobie nie-muzułmanie). Ani przez chwilę, z żadnego powodu. Oni są obrzydliwi. "

Pod wpisem szybko pojawiły się krytyczne komentarze zarówno muzułmanów, jak i osób innych wyznań. Nikomu nie spodobała się postawa artystki, a kilkoro komentujących złośliwie stwierdziło, że przecież O’Connor jest biała, a więc równie obrzydliwa, co cała reszta obrażonych przez nią osób.

Sinead O’Connor przeszła na islam i zmieniła nazwisko

19 października 2018 roku Sinead O’Connor zmieniła nazwisko na Shuhada Davitt i przeszła na islam. Od tamtej pory nosi hidżab i aktywnie nawołuje swoich fanów na Twitterze do podążania jej drogą i zmiany wyznania. Początkowo deklarowała, że jej decyzja ma związek z chęcią współpracy ze znanymi raperami, jednak szybko okazało się, że powody są poważniejsze.

Kontrowersje wokół Sinead O'Connor

To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz, kiedy wokół artystki jest głośno. Niestety nie ze względu na nowe dokonania muzyczne, ale kontrowersyjne wypowiedzi i skandaliczne zachowania. W przeciągu ostatnich lat opublikowała w internecie notatkę samobójczą, nazwała Kim Kardashian szmatą, gdy ta pojawiła się na okładce "Rolling Stone" oraz stwierdziła, że członkowie U2 to terroryści

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Sinead O'Connor