03.12.2018 12:07

Mike Shinoda znęcał się nad Chesterem Benningtonem? Tak twierdzi siostra zmarłego wokalisty

Siostra lidera Linkin Park zdradziła, że Mike Shinoda źle traktował jej brata, a jego skrucha po śmierci kolegi jest udawana.

Linkin Park
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Śmierć Chestera Benningtona w lipcu 2017 roku była ogromnym ciosem dla jego rodziny, przyjaciół i fanów. Samobójstwo muzyka stało się pretekstem do publicznej dyskusji o problemach psychicznych i pladze depresji, która stała się chorobą naszych czasów. Po ponad roku od tragicznych wydarzeń w domu Chestera w Los Angeles, siostra muzyka zabrała głos w sprawie relacji brata z Mike'em Shinodą.

Siostra Bennigtona oskarżyła Shinodę o znęcanie nad bratem

Tobi Bennington opublikowała na swoim Twitterze fragment utworu Linkin Park "Halfway Right":

"

I scream at myself when there’s nobody else to fight
I don’t lose, I don’t win, if I’m wrong then I’m halfway right
I know what I want but it feels like I’m paralyzed

Krzyczę na siebie, kiedy nie ma w pobliżu nikogo z kim mogę się kłócić
Nie przegrywam, nie wygrywam
Nawet jeśli się mylę, w połowie mam rację
Wiem czego chcę, ale czuję się sparaliżowany "

Kobieta dopisała do cytatu, że oddaje on idealnie to, co działo się między Chesterem, a Mike'em. Dodała też, że "prawda pewnego dnia i tak wyjdzie na jaw". Fani Linkin Park natychmiast zareagowali na poruszający wpis. Tobi na początku nie chciała napisać nic więcej, jednak jej kolejne wpisy rzucały coraz większy cień na relację między muzykami. Wyznała, że od czasów pogrzebu gryzła się w język i nie chciała oczerniać Mike'a, ale uznała, że czas skończyć z tą farsą.

"

Oni prywatnie nie byli braćmi. Nie byli najlepszymi przyjaciółmi. Wiem, jak Mike traktował mojego brata...to nie było miłe. Dla dobra LP stanowili jedność, ale pora skończyć z tymi kłamstwami. Byłam świadkiem różnych jego zachowań i komentarzy.  "

Po tej wymianie zdań z fanami Linkin Park, profil Tobi zniknął z Twittera.

Była żona Benningtona potwierdziła słowa Tobi

Po kontrowersyjnych wpisach Tobi Bennington, głos w sprawie zabrała była żona wokalisty Linkin Park, Samantha, która poparła szwagierkę. 

"

Tobi mówi prawdę. Właśnie skończyłyśmy rozmawiać przez telefon, wspieramy ją razem z moim synem. Mamy wiele rzeczy na ten temat do powiedzenia i będziemy się wypowiadać publicznie.  "

Linkin Park w Polsce w 2017 roku

Linkin Park zagrał ostatni koncert w Polsce 15 czerwca 2017 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Koncert odbył się w ramach imprezy Impact Festival, gdzie na scenie pojawił się także Krzysztof Zalewski i Machine Gun Kelly.

Joanna Chojnacka
Tagi: Linkin Park Chester Bennington Mike Shinoda