12.03.2019 15:57

Siostrzenica Michaela Jacksona skrytykowała twórców "Leaving Neverland"

W piątek 8 marca 2019 roku zadebiutował film dokumentalny "Leaving Neverland", który skupił się Michaelu Jacksonie, a konkretnie o oskarżeniach dotyczących molestowania seksualnego, którego muzyk miał się dopuścić lata temu. 

Michael Jackson
TIMOTHY A. CLARY/ East News

"Leaving Neverland" zadebiutował w Polsce na antenie HBO w piątek 8 marca 2019 roku, a dokument jest również dostępny na platformie HBO GO. Produkcja była dość mocno oczekiwana, ponieważ dotyka bardzo poważnej sprawy, a mianowicie rzekomego molestowania seksualnego, którego lata temu miał się dopuścić Michael Jackson. Na temat filmu dokumentalnego HBO wypowiedziała się siostrzenica Króla Popu, Brandi Jackson.

Leaving Neverland - siostrzenica Michaela Jacksona skrytykowała twórców

Jackson stwierdziła, że bohaterowie dokumentu, czyli Wade Robson i James Safechuck, byli "umotywowani tylko i wyłącznie pieniędzmi", a sam program "wywołał w niej obrzydzenie". Siostrzenica wokalisty wypowiedziała się na temat produkcji w rozmowie ze stacją radiową KIIS. Stwierdziła, że słowa Wade'a Robsona wydały się jej fałszywe:

"

Te rzeczy, które mówił były tak przesadzone i niestworzone. Robson nie opisywał mojego wujka. Opisywał inną osobę, ale nie mojego wuja. I dlatego zmieniła się ta narracja... Wszystko, co kiedykolwiek powiedział na temat mojego wujka, było kompletnie odwrócone w tym filmie dokumentalnym. "

Michael Jackson
Michael Jackson
Przeczytaj także Radio BBC przestanie grać utwory Michaela Jacksona ze względu na film "Leaving Neverland"

Brandi Jackson odniosła się również niemal bezpośrednio do treści samego "Leaving Neverland", gdzie zaznaczyła, iż narracja prowadzona przez mężczyzn była dla niej momentami niezrozumiała. Siostrzenica Jacksona przytoczyła przykład:

"

Jeżeli ktoś wykorzystywał cię seksualnie, gdy miałeś 14 lat i miałeś możliwość spowodować, że ten ktoś zostanie zamknięty przez resztę życia w więzieniu, to byś to zrobił. Po prostu byś to zrobił. Rozumiem, że jako dziecko bałbyś się zrobić coś takiego, to ma sens. Ale jako 14-latek nie ma takiego wytłumaczenia.  "

Poniżej możecie zobaczyć zapis całej rozmowy z Brandi Jackson:

Leaving Neverland - gdzie oglądać?

Tak jak wspomnieliśmy, film dokumentalny "Leaving Neverland" jest w Polsce dostępny na HBO GO, gdzie trafił w piątek 8 marca 2019 roku. A Wy zapoznaliście się już z produkcją?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Michael Jackson