01.12.2015 10:06

Sixx:A.M. kończy 2 nowe albumy

Zespół basisty Motley Crue przygotowuje porządną ofensywę na 2016 rok. Muzycy wydadzą nie jeden, a aż dwa nowe albumy!

Sixx:A.M. kończy 2 nowe albumy
foto: ons.pl

W skład Sixx:A.M. wchodzą Nikki Sixx oraz gitarzysta DJ Ashba i wokalista James Michael. Trio kończy prace nad podwójnym albumem. Jak zapowiedział sam Sixx, niezatytułowany jeszcze materiał ukaże się w dwóch osobnych częściach, których premiery oddzieli pewien odstęp czasu.

Muzyk opisał na swoim profilu na Facebooku aktualną sytuację:

"

Tak, ku*wa. Skończyłem dziś partie basu na oba albumy Sixx:A.M. Data premiery i trasa koncertowa są właśnie planowane. DJ Ashba ma jeszcze kilka gitarowych solówek, a James Michael szlifuje partie wokalne. Potem zaczynamy miksowanie. Mam wrażenie, że pod względem kompozycyjnym przerośliśmy na tych krążkach samych siebie, ale koniec końców to nasi fani o tym zadecydują. "

Sixxowi zależy na tym, by dać fanom czas, aby w pełni ochłonęli po jednej dawce utworów i dopiero wzięli się za kolejne - stąd taki podział materiału. Obie płyty będą ze sobą związane zarówno tematycznie, jak i brzmieniowo. W sumie mamy otrzymać dwa tuziny nowych kawałków.

"

W Sixx:A.M. zawsze próbowaliśmy łączyć mrok ze światłem. (...) Przekazujemy w naszych utworach mnóstwo własnych doświadczeń, ale na końcu tunelu zawsze czeka światło, ponieważ wszystko to udało nam się przeżyć. Na nowych płytach ta tematyka będzie chyba nawet nieco cięższa. "

Sixx przyznał na potwierdzenie swych słów, że zespół napisał z myślą o nowych albumach dwie ballady, które są cięższe niż najcięższe fragmenty poprzedniego krążka.

Poniżej pełny zapis rozmowy z muzykami:

Sixx:A.M. wydał dotąd trzy albumy studyjne: „The Heroin Diaries Soundtrack” (2007), „This Is Gonna Hurt” (2011) oraz „Modern Vintage” z 2014 roku. Po wydaniu tego ostatniego zespół odbył pierwszą trasę w roli headlinera. 7 czerwca 2016 roku grupa wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi u boku Korna i Megadeth.

Nikki Sixx vs Sully Erna

Wokalista Godsmack ma na pieńku z Nikkim Sixxem od 2009 roku, kiedy to jego zespół supportował Motley Crue. Rok później Erna skomponował z myślą o basiście utwór „Cryin' Like A Bitch” na płytę „The Oracle”. Ostatnio spór rozgorzał na nowo: muzyk Godsmack nazwał Sixxa „prawdziwym ku*asem, który traktuje ludzi jak gówno”. A to zaledwie początek wyzwisk, które poleciały w jego stronę...

Teraz basista Motley Crue odniósł się do ostatnich słów Sully'go Erny. Jego wypowiedź była o wiele oszczędniejsza.

nikkisixx

Czekacie na nowy materiał od Sixx:A.M.?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News