07.04.2015 11:39

Skid Row ma nowego wokalistę

Johnny Solinger ogłosił, że po ponad 15 latach odchodzi z zespołu. Zastąpi go Tony Harnell z TNT.

Skid Row ma nowego wokalistę
foto: Photoshot / Reporter / East News // pejnt

Muzyk poinformował o rozstaniu za pośrednictwem Facebooka 6 kwietnia 2015 roku. Nie zdradził, czy ciągłe mylenie go ze śpiewającym w zespole w latach 1987-1996 Sebastianem Bachem, miało wpływ na jego decyzję.

"

Zdecydowałem się opuścić Skid Row, żeby poświęcić się mojej solowej karierze. Ostatnie 15 lat było wspaniałym doświadczeniem i doceniam to, że byłem głównym wokalistą jednego z najbardziej znaczących zespołów lat 90. i mogłem dzielić scenę z Aerosmith, Bon Jovi i Kiss oraz występować przed milionami ludzi na całym świecie. Życzę Skid Row wszystkiego najlepszego. "

johnny-solinger

Johnny Solinger w najbliższym czasie planuje nagranie i wydanie drugiego solowego albumu z muzyką country. W końcu znajdzie może również trochę czasu dla rockowej grupy promowanej jego nazwiskiem.

Pozostali muzycy o decyzji wokalisty wiedzieli wcześniej. Nie żywią do niego żalu. Podczas wywiadu udzielonego jeszcze tego samego dnia gitarzysta Dave „Snake” Sabo tak ją skomentował:

"

Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil i stworzyliśmy wspaniałą muzykę. Życzymy mu samych najlepszych rzeczy. "

Wtórował mu basista Rachel Bolan.

"

Czasem rzeczy po prostu się kończą. Ludzie idą w swoich kierunkach, dorastają i muszą podjąć decyzję. Zawsze będzie naszym bratem. "

Solinger wydał ze Skid Row dwie długogrające płyty („Thickskin” i „Revolutions per Minute”), a potem jeszcze dwa minialbumy – „United World Rebellion: Chapter One” oraz „Rise of the Damnation Army – United World Rebellion: Chapter Two”. Z wydaniem trzeciej części grupa nie będzie długo zwlekać.

Tony Harnell dołącza do zespołu

Sabo i Bolan nie wahali się ani chwili, kogo zaangażować na miejsce Solingera. Tego samego dnia, w którym Solinger wydał oświadczenie, zdradzili, że śpiewać z nimi będzie wieloletni członek zespołu TNT.

"

Znamy Tony’ego bardzo, bardzo długo i zawsze uwielbialiśmy go jako wokalistę i frontmana. To naprawdę dobry człowiek. Kiedy znaleźliśmy się na rozdrożu, to było jak olśnienie. W naszych głowach pojawiła się myśl „Może powinniśmy zwrócić się do niego”. "

A dlaczego nie do Sebastiana Bacha, z którym stworzyli wszystkie pozostałe nagrania, a który od kilku lat regularnie deklaruje, że chętnie by zagrał ze Skid Row jakąś jubileuszową trasę? Gitarzysta Snake nie miał żadnych wątpliwości.

"

To było coś, co nas nie bawiło, jeśli mamy być szczerzy. Mówiąc szczerze, w ogóle o tym nie myśleliśmy. Chcieliśmy zmiany, czegoś nowego. "

Są szczęśliwi, że mają na pokładzie Tony’ego Harnella. Nowy wokalista również się cieszy.

"

Jestem bardzo podekscytowany i zaszczycony, że mogę być częścią tego wspaniałego zespołu z takim dziedzictwem i legionami zagorzałych fanów. "

Skid Row w nowym składzie, by nagrać ostatnią część trylogii „United World Rebellion”, wejdzie do studia już latem 2015 roku. Potem muzycy planują ruszyć w światową trasę koncertową.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Skid Row Johnny Solinger