01.12.2015 16:52

Skid Row nie chce powrotu Sebastiana Bacha

Muzycy Skid Row skończyli tournee z okazji swoich dwudziestych piątych urodzin. Przy okazji jubileuszowej trasy gitarzysta Dave „Snake” Sabo pytany był o możliwą współpracę z Sebastianem Bachem.

Skid Row nie chce powrotu Sebastiana Bacha
foto: Alexandre Cardoso, CC BY-SA 2.0; East News

Sabo przyznał, że, gdyby nie oryginalny skład, nie odniósłby takiego sukcesu i nie zrobiłby wielkiej kariery. Zapytany o możliwe ponowne połączenie sił z Sebastianem Bachem, rzucił:

"

Radość z grania jest dla mnie ważniejsza niż kasa. Ludzie mogą w to nie wierzyć i to jest ok. Od lat jesteśmy bombardowani pytaniami w stylu: „Dlaczego się nie reaktywujecie?. Rozumiem to i, gdybym był na zewnątrz, zadawałbym takie same pytanie. Jednak dziś nikt nie czuje się dobrze z takim pomysłem. "

Z kolei sam Bach przyznał, że kwestia ewentualnej reaktywacji jest w rękach obecnych członków Skid Row:

"

Dla mnie wyjście na scenę i zaśpiewanie tych samych piosenek, które i tak wykonuję solo, nie byłoby niczym trudnym. W sprawie reaktywacji należy pytać Skid Row. "

Jednocześnie zauważył, że ostatni raz przebywał w jednym pokoju z całym zespołem od wielu lat:

"

Jeżeli kiedykolwiek mielibyśmy stanąć razem na scenie, musielibyśmy przebrnąć przez dwadzieścia lat niesnasek i sporów. "

W kwietniu 2015 roku kapelę opuścił wokalista Johnny Solinger. Od razu zaczęto spekulować o możliwym powrocie oryginalnego lidera Skid Row. Szybko jednak zespół ogłosił, że do składu dołączy były wokalista TNT Tony Harnell. Grupa wypuściła nową wersję hitu „18 And Life”, a Harnell szybko zaskarbił sobie sympatię fanów i przychylność krytyków. 

Ostatni studyjny album Skid Row „Revolutions Per Minute” ukazał się w 2006 roku. Od tamtej pory kapela wydała dwie części z zapowiadanej trylogii EP-ek „United World Rebellion” (ostatnia z 2014). Gitarzysta wyjawił, że data wydania trzeciej częściej EP-ki stoi pod znakiem zapytania.

"

Wytwórnia płytowa chce od nas całego albumu. Nie wiem, czy to jest dobre dla zespołu. Napisaliśmy trochę materiału i mamy nowego wokalistę. Gdy skończymy trasę, będziemy musieli usiąść i zastanowić się co dalej. "

Jak Wam się podoba Tony Harnell za mikrofonem Skid Row?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Skid Row Sebastian Bach