28.04.2015 12:58

Skid Row nie chciał zagrać z Bachem za 500 tys. dolarów

Konflikt między zespołem, a byłym wokalistą Skid Row trwa od dwóch dekad. Do pogodzenia się nie przekonała ich nawet bardzo lukratywna oferta. Sebastian Bach chciałby także przeprosić swoich fanów. Za co?

Skid Row nie chciał zagrać z Bachem za 500 tys. dolarów
Foto: Toglenn, CC-BY-SA-3.0

Konflikty między byłymi członkami zespołów potrafią mieć długie historie i bywają bardzo zacięte. Wystarczy spojrzeć na relacje między byłymi członkami Guns N' Roses czy kłótnie Ozzy'ego Osbourne'a i Billa Warda. Zespół Skid Row od lat nie może się porozumieć ze swoim ex-wokalistą. Sebastian Bach powiedział, że z basistą, Rachelem Bolanem nie rozmawiali od 1996 roku. Pokłócili się wtedy o to, że Bach bez uzgodnienia z zespołem potwierdził ich jako support przed występem Kiss.

Bach opowiada, że muzycy dostali propozycję zagrania dwóch koncertów w starym składzie na Sonisphere Festival:

"

Zaoferowali nam powrót do starego składu na dwa koncerty. Za każdy z nich dostalibyśmy 250 tysięcy dolarów. Mieliśmy zarobić pół miliona, a Rachel mimo wszystko nie chciał tego zrobić. Teoretycznie wciąż pracujemy razem przy marce Skid Row. Jeśli ktoś jest z tobą w jednej firmie i odrzuca twoją pracę, to jest to dołujące. "

Wokaliście nie podoba się to jak zespół traktuje własną legendę. Uważa, że słuchacze Skid Row cierpią na jego konflikcie z Bolanem i nie są docenieni:

"

Fani nie mogą w pełni cieszyć się naszą muzyką. Niestety nie mam nad tym kontroli. Fakt, że nasz debiut został wydany 25 lat temu, a wciąż nie ma jego wydania na 180 gramowym winylu łamie mi serce. Nie musimy się godzić. Wystarczy, że wydamy DVD z teledyskami, winyl albo box naszych płyt. "

Zaskakujące jest to, że minęło już prawie dwadzieścia lat, a nie wszyscy zorientowali się, że Sebastian Bach nie jest już członkiem Skid Row. Zespół zdążył od tego czasu już po raz kolejny zmienić wokalistę. Obecnie jest nim Tony Harnell.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News Skid Row