15.05.2018 11:17

Skoczkowie narciarscy Piotr Żyła i Maciej Kot zagrali na gitarach z Arturem Gadowskim

Wiedzieliście, że reprezentanci Polski w skokach narciarskich kochają rocka? Piotr Żyła i Maciek Kot to nie tylko znakomici sportowcy, ale również zapaleni gitarzyści!

Skoczkowie narciarscy Piotr Żyła i Maciej Kot zagrali na gitarach z Arturem Gadowskim
foto: kadr z wideo

Nie samą pracą człowiek żyje. Nie powinno nas zatem dziwić, że i znane osoby mają pasje zupełnie niezwiązane z wykonywanym przez siebie zawodem. Mimo wszystko, odkrycie zupełnie nowego oblicza gwiazd zawsze jest miłą i zaskakującą niespodzianką dla ich fanów.

Polscy skoczkowie narciarscy, Piotr Żyła i Maciej Kot okazali się wielkimi fanami rocka. Nie tylko słuchają gitarowego grania, ale również sami chętnie sięgają po instrumenty!

Muzyczną pasją zaraża muzyków Marcin Ritter z sieci sklepów muzycznych RnR. Opowiedział nam, jak doszło do tego, że Piotrek i Maciek chwycili za gitary:

"

Pierwszy kontakt był z Maćkiem Kotem. Odezwał się jeszcze podczas olimpiady, umówiliśmy się i spotkaliśmy w RnR Kraków.

Chłopaki podczas regeneracji mają dużo czasu, a laptopy ich już nudzą. Piotrek Żyła już miał gitarę, a Maciek nabył najpierw Gibsona Les Paul i wzmacniacz Marshalla. Po zakończeniu sezonu odwiedził nas w RnR Łódź i sprawił sobie gitarę akustyczną. "

10 maja 2018 w sklepie RnR w Łodzi obaj skoczkowie zaprezentowali swoje postępy przed samym Arturem Gadowskim. Lider zespołu Ira zagrał ze sportowcami jam session, a Ritter towarzyszył im na kontrabasie. Opowiedział nam o kulisach tego niezwykłego spotkania:

"

Piotrek pozazdrościł Maćkowi „Gibola” i w czwartek odwiedzili mnie obaj. Zadzwoniłem do Artura, czy nie zechciałby się z chłopakami spotkać i pokazać im coś na gitarce. Przystał na to i zrobiliśmy mały jamik.

Arturowi się podobało, wszyscy mieliśmy sporo frajdy. Na pewno to nie było nasze ostatnie spotkanie. "

Zobaczcie, jak Żyła i Kot wypadli w solowym utworze Artura, „Ona jest ze snu”.

Marcin Ritter przekonuje, że muzyczny talent słynnych sportowców rozwija się znakomicie. Warto podkreślić, że zarówno w Piotrze, jak i w Macieju drzemie rockowa dusza.

"

Oni sobie spoko radzą. Wysyłamy im wideo lekcje. Poruszają się w rockowych klimatach – lubią Gunsów, Dżem, Metallikę. Chłopaki mówią, że gra na gitarze pomaga im w walce ze stresem, miło i szybko mija im czas. "

Jak oceniacie muzyczny talent naszych Orłów?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News IRA