29.10.2014 14:00

Skosztujcie świeżych kąsków od Machine Head!

Kilkanaście dni przed premierą płyty „Bloodstone & Diamonds” kapela udostępniła specjalną stronę z fragmentami wszystkich nowych utworów.

Skosztujcie świeżych kąsków od Machine Head!
foto: Merijn Bos, CC BY-SA 3.0

Piosenki „Killers & Kings” i „Now We Die” znamy od jakiegoś czasu. Z ujawnieniem ich ostatecznych wersji wiąże się zresztą dłuższa historia... Muzycy Machine Head, aby uniknąć kolejnych wycieków przed premierą, sami ujawnili urywki pozostałych 9 kompozycji. Fragmenty wszystkich ścieżek z nadchodzącego krążka znajdziecie TU.

Frontman Robb Flynn tak opowiada o tych dźwiękach:

"

To jest naprawdę ciężkie. Jest dużo mrocznych i nikczemnych wibracji, ale mam wrażenie, że jest również sporo rockowych. Czasami są okrojone, ale podoba mi się to. "

Tłumaczy też, skąd wziął się tytuł płyty.

"

Heliotropy i diamenty to najtwardsze materiały na ziemi – tak też odbieramy naszą muzykę. Diament to również nawiązanie do logotypu, który narysowałem 22 lata temu, a który stał się symbolem zespołu. "

To zapowiedź klasycznego krążka Machine Head? A może jednak te nagrania będą się czymś różnić od poprzednich studyjnych albumów grupy?

"

Na tej płycie staraliśmy się być jak najbardziej spontaniczni. (...) Często 40-50% każdej piosenki nagrywaliśmy na żywo i to zabija! To dodaje energii. "

Dokładnie sprawdzimy to już 7 listopada 2014 roku.

Bloodstone_&_Diamonds_album_cover

Tracklista „Bloodstone & Diamonds”:

 1. Now We Die
 2. Killers & Kings
 3. Ghosts Will Haunt My Bones
 4. Night Of Long Knives
 5. Sail Into The Black
 6. Eyes Of The Dead
 7. Beneath The Silt
 8. In Comes The Flood
 9. Damage Inside
 10. Game Over
 11. Imaginal Cells (instrumental)
 12. Take Me Through The Fire
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Machine Head