15.10.2015 14:47

Skowyt ujawnia klip do singla „Tandeta”

15 października 2015 roku to data premiery klipu do kolejnego numeru z albumu „Corrida”. Jak prezentuje się nowe wideo warszawskiej grupy?

Skowyt ujawnia klip do singla „Tandeta”
foto: kadr z wideo

Utwór „Tandeta” znalazł się na wydanej w maju 2015 roku płycie „Corrida”. Zespół napisał, że kawałek ma uderzać w banał, który nas otacza z każdej strony - w sztuce, polityce, korporacyjnym bełkocie reklamowym. Główną rolę w teledysku zagrał Bartosz Dermont, a cały klip jest utrzymany w czarno-białych barwach.

Sprawdźcie, jak wygląda wideo do drugiego singla grupy Skowyt.

Ługi, wokalista i tekściarz Skowytu wyjaśnił, że grupa postanowiła w klipie postawić na prostotę.

"

W teledysku chcieliśmy uniknąć bombardowania widza masą scen. Numer jest wymierzony w tandetę dlatego zależało nam, by nie robić z niego reklamowej choinki walącej po oczach. Zamiast tego poszliśmy w formę niemal awangardową, nawiązującą do eksperymentów teatralnych. Widz musi skupić się na jednym aktorze i szczegółach. Cały teledysk zrobiony jest na jednym planie. Skowyt zawsze idzie pod prąd i tak jest również tym razem. Liczę na to, że w czasach tandety jest jeszcze miejsce na eksperyment. "

Na drugi studyjny album grupy, po „Achtung, Polen!" trzeba było czekać trzy lata. Na nowym krążku znalazło się 14 numerów, w tym właśnie kompozycja „Tandeta”. 

Łukasz Mach, wokalista zespołu tłumaczył w maju 2015 roku, że na najnowszym albumie chciał wyrazić bunt wobec zastanej rzeczywistości. Dlatego też muzycy zdecydowali się połączyć różne style i gatunki, jak na przykład blues i grunge.

Okładkę oraz projekt całego wnętrza i książeczki, stworzyła była studentka warszawskiego ASP, malarka i designerka Monika Prus. 

Jak Wam się podoba teledysk grupy Skowyt?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Skowyt