24.04.2015 14:23

Skowyt wyda album „Corrida” już w maju

Warszawski Skowyt długo kazał czekać na następcę debiutu „Achtung, Polen!" z 2012 roku. Wkrótce do sklepów trafi nowa płyta zespołu. Już teraz możecie zobaczyć jej zwiastun.  

Skowyt wyda album „Corrida” już w maju
Foto: materiały prasowe

Płyta „Corrida” ukaże się 29 maja nakładem wydawnictwa Fonografika. Okładkę oraz projekt całego wnętrza i książeczki, stworzyła była studentka warszawskiego ASP, malarka i designerka Monika Prus. Na albumie znajdzie się 14 nowych utworów, których fragmentów możecie już teraz posłuchać: 

Wokalista zespołu, Łukasz Mach zapowiada, że nadchodzący album będzie zawierał sporą mieszankę stylów i gatunków. Jak mówi:

"

Muzyka i teksty na "Corridzie" to wyraz buntu i niezgody na zastaną rzeczywistość. W porównaniu do debiutu pojawia się bardzo wiele nowych dźwięków, które sprawiają, że zespół wychodzi poza utarty szlak punkowo-rockowy. Będzie psychodeliczny blues, odjazdy grunge'owe, a nawet jedna spokojna "ballada" (choć nie o miłości!).  "

Muzycy Skowytu twierdzą, że znacznie się rozwinęli od wydania poprzedniej płyty i nie zapomnieli o przekazie, dzięki któremu zaistnieli w świadomości słuchaczy. 

Tracklista albumu  „Corrida”:

 1. Rób rewolucję
 2. Tandeta
 3. Pokój chatom, wojna pałacom!
 4. Antypiosenka
 5. Boję się Ciebie, Polsko
 6. Zło złem zwyciężaj
 7. Tylko na tyle Cię stać?
 8. Celebryta
 9. Playboy
 10. La Puta Grande
 11. Muzyka Przeciwko Rasizmowi
 12. Terrorysta miłości
 13. Bez kontroli 
 14. „Więcej” feat. Duże Pe (Bonus track)

Czekacie na nową płytę Skowytu?

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: Rock News